Szukaj

Kategorie

Wyciąg okularowy elektryczny Meade do teleskopów SC i ACF

Wyciąg okularowy elektryczny Meade do teleskopów SC i ACF

Wszystkie zdjęcia

Urządzenie dedykowane jest do teleskopów typu SC (Meade LX200 i LightSwitch oraz LT). Focuser mocowany  jest na gwintowanej celi znajdującej się w tylnej części teleskopu. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez sterownik AutoStar II lub AutoStar III znajdujących się na wyposażeniu teleskopu.


1 489,00zł brutto


Wyciąg okularowy Meade Zero Image-Shift Microfocuser pozwala na precyzyjne ustawienia ostrości podczas prowadzenia obserwacji wizualnych oraz fotografii. Precyzyjny mechanizm, możliwość wyboru prędkości ustawiania ostrości w zakresie od szybkiej (Fast) do precyzyjnej (Fine) umożliwia doskonałe zogniskowanie obiektów. Stanowi niezastąpione wyposażenie teleskopu podczas astrofotografii i obserwacji planet pod dużymi powiększeniami.

Urządzenie dedykowane jest do teleskopów typu SC (Meade LX200 i LightSwitch oraz LT). Focuser mocowany  jest na gwintowanej celi znajdującej się w tylnej części teleskopu. Sterowanie urządzeniem odbywa się poprzez sterownik AutoStar II lub AutoStar III znajdujących się na wyposażeniu teleskopu. Ten sposób sterowania pozwala na precyzyjne ustawienie ostrości bez przesunięć obrazu i drgań. Umożliwia instalację akcesoriów w rozmiarach 1,25”, 2” oraz typowych akcesoriów z gwintem wewnętrznym SC.

 Wyposażenie :


- Microfocuser
- Przewód spiralny do podłączenia do  panelu sterowania teleskopu
- Adapter umożliwiający montaż microfocusera na celi SC  teleskopu
- Złączka okularowa 1,25” umożliwiająca instalację akcesoriów 1,25” w mikrofocuserze
- Złączka z gwintem SC umożliwiająca instalację akcesoriów SC w mikrofocuserze

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów