Szukaj

Kategorie

Wyciąg okularowy DO-GSO M-LRS 2” Linear Bearing do teleskopów RC

Wyciąg okularowy DO-GSO M-LRS 2” Linear Bearing do teleskopów RC

Wyciąg przeznaczony do teleskopów Ritchey-Chretiena. Wyposażona w mocowanie stosowane we wszystkich teleskopach GSO tego rodzaju.


629,00zł brutto


Nowość na rynku sprzętu astronomicznego, znakomity wyciąg okularowy będący udoskonaleniem konstrukcji crayforda. Charakterystyczną cechą wyciągu jest obecność specjalnej stalowej prowadnicy. Prowadnica zamocowana w miejscu zębatki klasycznych wyciągów ma płaską powierzchnię i odpowiednio dostosowany profil. Wyciąg tak skonstruowany nie wykazuje luzów w żadnym kierunku i co najważniejsze – jest bardzo odporny na poślizg pod wpływem dużego obciążenia. W tym wypadku producent gwarantuje że wyciąg bez większego problemu znosi obciążenie do 4 kilogramów.

Wyciąg wyposażony jest w przekładnię 1:10 co pozwala na bardzo precyzyjną regulację ostrości. Na wyciągu znajdują się dwie śruby – pierwsza z nich zabezpiecza wyciąg przed przypadkowym przesunięciem (blokada ostrości), druga reguluje opór pracy wyciągu. W ostrzeniu pomaga naniesiona na tulei skala milimetrowa.

Cała konstrukcja wykonana jest solidnie i precyzyjnie z aluminium anodyzowanego na czarno i obrabianego w technologii CNC. Wszystkie elementy są dokładnie spasowane a wyciąg powinien służyć niezawodnie przez długie lata. W mocowaniu 2” jak i w dołączonej redukcji 1.25” znajdują się clamping ringi.

Wersja przeznaczona do teleskopów Ritchey-Chretiena. Wyposażona w mocowanie stosowane we wszystkich teleskopach GSO tego rodzaju.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów