Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Celestron C8-S XLT OTA (CGE)

Tuba optyczna Celestron C8-S XLT OTA (CGE)

Teleskopy Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 203 mm i ogniskowej 2032 mm. Składa się ze zwierciadła głównego, asferyczne płyty korekcyjnej, zwierciadła wtórnego oraz nasadki kątowej z okularem. Teleskopy Schmidta-Cassegraina mają z reguły krótsze ogniskowe niż teleskopy Maksutowa i znajdują bardziej uniwersalne zastosowania.


4 279,00zł brutto

91024 XLT


Teleskopy Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 203 mm i ogniskowej 2032 mm. Składa się ze zwierciadła głównego, asferyczne płyty korekcyjnej, zwierciadła wtórnego oraz nasadki kątowej z okularem. Teleskopy Schmidta-Cassegraina mają z reguły krótsze ogniskowe niż teleskopy Maksutowa i znajdują bardziej uniwersalne zastosowania. Tym bardziej w teleskopach tych można redukować światłosiłę do f/6,3 używając specjalnego reduktora ogniskowej, który mocujemy w wyciągu okularowym. Teleskopy SCT są krótkie, stosunkowo lekkie, przy dużych aperturach znaczenie praktyczniejsze w zastosowaniu niż teleskopy Newtona. Ustawianie ostrości odbywa się tak jak w teleskopach Maksutova przy pomocy pokrętła w tylnej ściance teleskopu, obrót pokrętła powoduje przesunięcie się zwierciadła takiego teleskopu w przód lub w tył co powoduje zmianę położenia ogniska na wyjściu tuby optycznej. Teleskop wyposażono w system StarBright XLT. Transmisja światła w porównaniu do tradycyjnych powłok wzrasta o 16%!

Dane techniczne :

- układ optyczny : Schmidt-Cassegrain
- średnica zwierciadła : 203 mm
- długość ogniskowej : 2032 mm
- światłosiła : F/10
- tuba optyczna : aluminiowa
- powłoki antyodblaskowe : StarBright XLT
- obstrukcja zwierciadła wtórnego : 63.5 mm
- obstrukcja zwierciadła wtórnego w powierzchni : 9.8 %
- obstrukcja zwierciadła wtórnego w średnicy : 31.3 %
- długość : 431.8 mm
- waga : 5670g

Wyposażenie :

- szukacz : 6x30
- okular : 25 mm ( powiększenie 81x )
- diagonal : 1.25"
- dovetail ( kompatybilny z montażem CGE, standard Losmandy )

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów