Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Sky-Watcher BKMAK 90 SP OTA

Tuba optyczna Sky-Watcher BKMAK 90 SP OTA

System optyczny Maksutova jest powszechnie doceniany za swoją mobilność, łatwość obsługi i wielofunkcyjność. Jest to doskonały wybór zarówno obserwacji ziemskich, jak i astronomicznych. Doskonała optyka zapewnia wyjątkowo ostry obraz w całym, szerokim polu widzenia.


599,00zł brutto

SW-3001


System optyczny Maksutova jest powszechnie doceniany za swoją mobilność, łatwość obsługi i wielofunkcyjność. Jest to doskonały wybór zarówno obserwacji ziemskich, jak i astronomicznych. Doskonała optyka zapewnia wyjątkowo ostry obraz w całym, szerokim polu widzenia. Teleskop składa się z płyty korekcyjnej - meniskowej, zwierciadła głównego oraz zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku. Teleskopy te mają
zredukowaną komę i wykazują jedynie szczątkową aberracje chromatyczną, dając nam ostre i wyraziste obrazy. Wielka zaletą teleskopów Maksutowa jest niewielka ich długość, zwarta konstrukcja i na ogół niewielka masa. Ze względu na znaczną ogniskową i niewielką światłosiłę doskonale nadają się one do obserwacji planetarnych. Konstrukcja tego rodzaju dobrze spisuje się w warunkach wielkomiejskich gdzie na jasnym niebie trudno jest zaobserwować jakiekolwiek obiekty mgławicowe.

Dane techniczne :

- układ optyczny : Maksutov-Cassegrain
- średnica zwierciadła : 90 mm
- długość ogniskowej : 1250 mm
- światłosiła : f/13,9
- wyciąg okularowy : 1,25"
- największe użytkowe powiększenie : 180x
- obstrukcja w średnicy : 29,5 mm (32,8%)
- obstrukcja w powierzchni : 10,74%

Wyposażenie :

- okulary : 1,25" - Super 20, Super 10
- szukacz : Star Pointer
- nasadka kątowa : 1,25" 90°
- specjalny pokrowiec

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty