Szukaj

Kategorie

Teleskop - Bresser - GALAXIA 114/900 carbon (EQ-3)

Teleskop Bresser Galaxia to jeden z najpopularniejszych reflektorów na rynku. Większość początkujących miłośników astronomii sięga właśnie po ten instrument.


859,00zł brutto

BRTL46149090


Teleskop Bresser Galaxia to jeden z najpopularniejszych reflektorów na rynku. Większość początkujących miłośników astronomii sięga właśnie po ten instrument. Bardzo dobra optyka, łatwość obsługi i spore możliwości tego teleskopu są wysoko cenione przez użytkowników. Przy użyciu Galaxi zobaczymy niebo jakie do tej pory było dla nas niedostępne.

Lustro teleskopu Galaxia o średnicy 114m w kombinacji z 900 mm ogniskową sprawia, że jest to doskonały, uniwersalny teleskop dla początkujących.

Apertura teleskopu zbiera wystarczającą ilość światła aby zapewnić widzialność nawet słabych obiektów. Dzięki Galaxi zobaczysz szczegóły księżyca i planet a także obiekty spoza układu.

 

Galaxia wyposażona jest w montaż paralaktyczny zapewniający kompensacją ruchu obrotowego ziemi i pozwalający na proste prowadzenie teleskopu za obserwowanymi obiektami.

 

Oprócz niezbędnych akcesoriów do prowadzenia obserwacji jak okulary, soczewka Barlowa, szukacz teleskop wyposażono w fotoadapter do zamocowania aparatu typu smartfon. Fotoadapter umożliwia proste zamocowanie smartfona do teleskopu i wykonywanie zdjęć oglądanym obiektom.

 

Zmodernizowana wersja oparta jest na tubusie imitującym włókno węglowe (carbon design) oraz zawiera dwa znacznie lepsze optycznie okulary.

 

Podstawowe cechy:

 

System optyczny – reflektor Newtona

Wolne od aberracji obrazy

Wyciąg okularowy – 1,25”

Powiększenie wynikające ze znajdujących się na wyposażeniu akcesoriów - 45x, 135x, 225x, 675x

Maksymalne rekomendowane powiększenie – 228x

Profesjonalny paralaktyczny montaż

 

Wyposażenie:

 

Wyciąg okularowy - 1 ¼"

Okulary - H-4 mm, H-20 mm (1 ¼")

Soczewka Barlowa - 3 x

Lunetka celownicza - LED

Montaż - EQ

Statyw - aluminiowy

Stolik na akcesoria

Adapter fotograficzny do smartfonów

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów