Szukaj

Kategorie

Teleskop - CORONADO - SolarMax II BF10 - 60mm / LX80 AZ/EQ

Teleskop - CORONADO - SolarMax II BF10 - 60mm / LX80 AZ/EQ

Teleskop Coronado SolarMax II jest wysoce zaawansowanym instrumentem do szczegółowej obserwacji powierzchni słońca oraz procesów zachodzących na jego powierzchni. Zastosowano w nim zaprojektowany wyłącznie z myślą o obserwacjah słonecznych nowoczesny filtr etalonowy.


11 949,00zł brutto


Teleskop Coronado SolarMax II jest wysoce zaawansowanym instrumentem do szczegółowej obserwacji powierzchni słońca oraz procesów zachodzących na jego powierzchni. Zastosowano w nim zaprojektowany wyłącznie z myślą o obserwacjah słonecznych nowoczesny filtr etalonowy. Średnica 60mm i ogniskowa 400mm pozwala prowadzić szczegółowe obserwacje słońca w paśmie wodoru H-Alfa 0,7 angstorma. Wykorzystano w nim także innowacyjny i opatentowany przez firmę Coronado system regulacji o nazwie RichView. Umożliwia on bezpośrednie strojenie położenie i odchylenie filtru etalonowego co pozwala uzyskać najbardziej precyzyjny zakres strojenia, a także najwyższy poziom ostrości szczegółów wśród teleskopów słonecznych. Największą zaletą systemu RichView jest szybkie dostosowywanie teleskopu do różnego typu zjawisk zachodzących na powierzchni słońca.

SolarMax II umożliwia zarówno prowadzenie profesjonalnych obserwacji słonecznych jak i wysokiej klasy fotografowanie zachodzących procesów.

Teleskop zawiera pierścienie mocujące, filtry blokujące BF10 osadzone w kątówce, oraz na przedniej stronie teleskopu, okular Cemax 25mm, szukacz Sol Ranger oraz walizkę.

Teleskop słoneczny SolarMax II osadzono na supernowoczesnym i skomputeryzowanym montażu Meade LX80 umożliwiającym działanie w jednym z trzech trybów:

- jako klasyczny równikowy montaż niemiecki,
- jako montaż azymutalny z możliwością osadzenia pojedynczego tubusu,
- jako montaż azymutalny z możliwością osadzenia dwóch tubusów.

Przestawianie do pracy w dostępnych trybach jest bardzo szybkie i proste.

Nowy montaż Meade LX80, ustawiony w trybie pracy równikowym lub z pojedynczym tubusem w ustawieniu azymutalnym, dedykowany jest do pracy z tubusami o ciężarze do 18kg. W przypadku ustawienia azymutalnego z dwoma zbalansowanymi tubusami po obu stronach montażu jego nośność wynosi do 33kg.

Wykonanie :

Podzespoły montażu zabudowane są w korpusie wykonanym z wysokiej klasy aluminium. Dwa duże łożyska kulowe umożliwiają płynne przenoszenie znacznych obciążeń. Wysokiej dokładności przekładnia, precyzyjne napędy oraz układy sterowania ruchem w obu osiach zapewniają płynny i precyzyjny ruch układu. Precyzyjnie ustawione zespoły ślimacznicy zapewniają gładkie działanie oraz redukcję luzów.

Moduły AudioStar i SmartDrive :

Montaż wyposażono w system sterowania AudioStar zapewniający lokalizowanie i śledzenie obiektów. W bazie AudioStar ponad 30.000 obiektów. AudioStar realizuje także funkcje wewnętrznego astronoma, który dzięki zintegrowanym głośnikom umożliwia wysłuchanie opisów o pięciuset obiektach niebieskich.

AudioStar charakteryzuje się także wysoką, wynoszącą  około 10 arc minut, precyzją wskazywania obiektów. W trybie fotografowania precyzja ta może być zwiększona do 5 arc minut.

Moduł SmartDrive montażu zapewnia świetną korekcję błędu okresowego montażu.

W pulpicie montażu przewidziano port autoguidera pozwalający na bezproblemowe użycie dodatkowego przewodnika.

Ustawienia montażu :

Montaż LX80 oferuje obszerną listę prędkości przesuwu. Oprócz typowych prędkości gwiazdowych i księżycowych do dyspozycji 2000 dodatkowych współczynników prędkości. Typowe prędkości śledzenia zapewniają szybki wybór spośród parametrów: 1x, 2x, 8x, 16x, 64x, i 128x prędkości gwiazdowej oraz 1.5°, 3°i 6.5°/sekundę.

Do dyspozycji także możliwość wyboru szerokości w trybie równikowym w zakresie od 25° do 90°.

Mocowanie tubusu :

Montaż wyposażony jest w głowicę umożliwiającą zamocowanie pojedynczego tubusu w trybie równikowym i azymutalnym. W przypadku zamocowania drugiego tubusu w trybie azymutalnym głowica mocowana jest do trzpienia przeciwwagi. Głowice montażu przystosowane są do mocowania typowego dovetail. Duże pokrętła w głowicy montażu pozwalają na pewne zamocowanie tubusu. Mocowanie i demontaż tubusu są bardzo proste i szybkie.

Wyważanie układu :

Montaż wyposażony jest w sekcyjny trzpień przeciwwagi i ciężarek o wadze 5kg. Konstrukcja trzpienia pozwala na ustawienie odpowiedniej jego długości dla optymalnego wyważenia układu. Ciężarek przeciwwagi mocowany jest przy pomocy wygodnego pokrętła pozwalającego na pewne mocowanie balansu i szybką zmianę jego położenia w przypadku takiej potrzeby.

Zasilanie :

Montaż zasilany jest z pomocą 8 sztuk baterii typu AA. Może być też zasilany z pomocą opcjonalnego 12V zasilacza sieciowego bądź przy wykorzystaniu przewodu podłączanego do gniazda zapalniczki samochodowej.

Statyw :

Montaż LX80 dostarczany jest wraz ze stabilnym o regulowanej wysokości statywem. Stalowe nogi statywu wykonane z 2” rur ze stali nierdzewnej zapewniają sztywność i stabilność układu. Stalowa rozpórka nóg statywu pełni jednocześnie rolę stolika na akcesoria. Umożliwia umieszczenie na niej akcesoriów w rozmiarze 1,25”.

Regulacja wysokości nóg statyw w zakresie od około 80 do 120cm pozwala na właściwe dopasowanie wysokości.

Wyposażenie teleskopu :

- Kątówka z filtrem blokującym BF10
- Okular Cemax 25mm
- System regulacji Richview
- Pierścienie mocujące
- Walizka do transportu i przechowywania        

Parametry i wyposażenia montażu:

- głowica z aluminiowego odlewu
- dwa duże łożyska kulowe, precyzyjne przekładnie
- Smart Drive z funkcją korekcji błędu okresowego
- AudioStar z funkcją wewnętrznego astronoma
- funkcja GoTo z bazą ponad 30.000 obiektów
- port autoguidera
- port podłączenia zasilacza 12V
- wysoka precyzja śledzenia, w trybie high precision około 5 arc minut
- ustawienie szerokości od 25° do 90°
- prędkości przesuwu: 1x, 2x, 8x, 16x, 64x, i 128x prędkości gwiazdowe oraz 1.5°, 3° i 6.5°/sekundę
- stalowy sztywny statyw z półką na akcesoria
- regulacja wysokości statywu od 80 do 120cm
- zasilanie - 8 sztuk baterii AA
- nośność do 33kg w trybie AZ podwójnym
- nośność do 18kg w trybie EQ i AZ pojedynczym
- waga montażu – 16kg
- waga statywu - 15kg

Parametry techniczne :

- Średnica     :  60 mm
- System optyczny  :    refraktor achromatyczny
- Ogniskowa  :  400 mm
- Światłosiła   :  f / 6,6
- Zdolność rozdzielcza  : 1,9 "
- Szerokość pasma przewodzenia : 0,7 Angstrem
- Filtr blokujący :  BF10
- Powiększenie wynikające z wyposażenia : 16x
- Powiększenie użyteczne maksymalne  : 120x
- Kolor tubusu  :  złoty
- Waga  :  33 kg

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów