Szukaj

Kategorie

Filtr planetarny Sky-Watcher 1,25" nr 80A

Filtr planetarny Sky-Watcher 1,25" nr 80A

Filtr planeterny do poprawiania widocznosci szczegółów na planetach.


44,00zł brutto


Zalecane zastosowania dla tego filtra:
Księżyc - bardzo przydaje się jako filtr księżycowy zwiększający kontrast przy ciemnym tle nieba w teleskopach 6" i większych.

Merkury - może ułatwić obserwacje rzadko widocznych ciemniejszych tworów powierzchniowych oglądanych o zmroku, gdy planeta jest nisko nad horyzontem.

Wenus - zwiększa kontrast widocznych czasami przyciemnień w górnej warstwie wenusjańskich chmur.

Mars - przydaje się do poprawienia widoczności tworów powierzchniowych oraz lokalnych burz pyłowych, chmur i mgły z ziarenek lodu, w teleskopach 8" lub większych, zwłaszcza podczas występowania ciągle jeszcze nie wyjaśnionego fenomenu tzw. fioletowego przejaśnienia (kiedy to marsjańska atmosfera - zwykle widoczna w barwie fioletowej tylko jako jasny, jednolity dysk ze względu na rozpraszanie krótszych fal świetlnych w cienkiej atmosferze - staje się przezroczysta dla filtra fioletowego lub niebieskiego, odsłaniając duże ciemne twory powierzchniowe).

Jowisz - używa się go głównie do wyostrzania granic między czerwonawymi pasami a przyległymi jasnymi strefami w górnej atmosferze. Pomaga umiejscowić Wielką Czerwoną Plamę i wstęgi w pasach.

Saturn - wydobywa szczegóły w pasach, strefach oraz rejonach podbiegunowych tarczy planety. Komety - pozwala uzyskać największą rozdzielczość obrazu gazowych warkoczy kometarnych w teleskopach 8" i większych.
Przepuszczalność 30 %.

Dane techniczne :

- Oprawa 1,25"

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów