Szukaj

Kategorie

Teleskop Meade LightSwitch 8" ACF

Teleskop Meade LightSwitch 8" ACF

Rewolucyjny Meade ETX-LSTMLightSwitchTM wykorzystuje zaawansowane technologie jak GPS,  LNTTM i ECLIPSTM CCD, niedostępne w przeszłości w żadnym teleskopie tej klasy. Po prostu włącz go a teleskop ustawi się sam i zabierze Cię w fascynującą, wzbogaconą multimediami podróż po najcudowniejszych obiektach nieba.


11 399,00zł brutto

BRTL01101300


Rewolucyjny Meade ETX-LSTMLightSwitchTM wykorzystuje zaawansowane technologie jak GPS,  LNTTM i ECLIPSTM CCD, niedostępne w przeszłości w żadnym teleskopie tej klasy. Po prostu włącz go a teleskop ustawi się sam i zabierze Cię w fascynującą, wzbogaconą multimediami podróż po najcudowniejszych obiektach nieba. Nowy aluminiowy montaż jest lekki i przenośny a jednocześnie trwały, wyposażony w precyzyjne przekładnie zębate umożliwiające dokładne namierzanie i precyzyjne śledzenie obiektów. W połączeniu z zaawansowanym układem optycznym Meade Advanced Coma- Free, zapewni najbardziej wyszukane możliwości i prostą jak nigdy dotąd obsługę.

Dzięki ETX-LS, wykorzystującemu technologię LightSwitch, Meade usunął wszystkie niedogodności przy ustawianiu teleskopu. Rewolucyjna technologia LightSwitch automatycznie sparametryzuje teleskop, dostarczając dane dotyczące położenia, czasu i ustawienia, za naciśnięciem jednego przycisku. Dzięki ekskluzywnemu systemowi optycznemu Advanced Coma-FreeTM zobaczysz obrazy klarowne jak u Chrétiena. Multimedialny astronom zapewni Ci dostęp do poznawania wszechświata w prosty i szybki sposób jak nigdy dotąd.  W ETX-LS Meade połączył wszystkie użyteczne cechy zapewniając sobie niekwestionowane przywództwo w innowacji i jakości.

LIGHTSWITCH technologia - proste i automatyczne samoustawianie

Opatentowany system samoczynnego ustawiania - tylko jedno dotknięcie a wszystko robi się samo. Żadnych gwiazd do centrowania, żadnego położenia do uwzględnienia. Żadnego czasu do wprowadzania. Tylko przełącz przycisk a zintegrowane czujniki w połączeniu z ECLIPSTM (Electronically Controlled Locate Identify Position System), CCD dostarczą Ci niezbędnych informacji, do automatycznego, szybkiego i bezproblemowego  ustawienia Twojego ETX-LS. Tylko przełącz przełącznik.


MULTIMEDIALNY ASTRONOM

Uruchom multimedialny przewodnik po wszechświecie, bądź wybierz ulubione obiekty a wewnętrzny astronom ETX-LS przekaże Ci informacje opisujące ponad 500 obiektów podczas ich podziwiania przez okular teleskopu. Możesz także skorzystać z oferty pełnej prezentacji multimedialnej podłączając monitor komputera lub odbiornik TV.


WEWNĘTRZNA KAMERA CCD

Wewnętrzna kamera ECLIPS CCD zapewnia możliwość wykonywania zdjęć ulubionych obiektów niebieskich i wyświetlać je w czasie rzeczywistym*. Pozwala także zapisywać je na karcie SD**. Możesz zacząć robienie zdjęć już pierwszej nocy.

* - wymaga podłączenia zewnętrznego monitora lub odbiornika TV (odbiornik nie stanowi wyposażenia)
** - wymaga podłączenia zewnętrznego komputera PC (komputer nie stanowi wyposażenia)


ACF (ADVANCED COMA-FREE) optyka ostra, jasna i wspaniała

To zaprojektowany przez Meade doskonały system optyczny, eliminujący dystorsję i oferujący ostre, o niespotykanej rozdzielczości obrazy. ACF-y  to najnowocześniejsze systemy optyczne, które pozwalają zobaczyć o wiele więcej obiektów i ich szczegółów niż kiedykolwiek to było możliwe. Porównując ACF z Ritchey-Chrétien, który kosztuje nieporównanie więcej, będziesz zdumiony jego absolutną jakością i możliwościami.


AUTOSTAR III - pełna kontrola
Prosty i intuicyjny w obsłudze ręczny sterownik z olbrzymią bazą ponad 100.000 niebieskich obiektów. Wystarczy wybrać dowolny obiekt, nacisnąć przycisk GoTo, a teleskop automatycznie umieści obiekt w polu widzenia okularu. AutoStar III zapewnia także pełną kontrolę i możliwości sterowania "wewnętrznym astronomem" teleskopu.

Wyposażenie :

Typ zwierciadła głównego PYREX
Powłoki - UHTC
Wyciąg okularowy 1,25"
Okular SP 26mm
Nasadka kątowa lustrzana - 1,25"
Lunetka celownicza 4 punktowa
Montaż widłowy jednoramienny
Głośnik - zabudowany w montażu
Gniazda połączeń- USB, do AutoStar, zasilania 12V,
do elektrycznego focusera, wyjściowe audio, wyjściowe video
Napęd w obu osiach, AutoStar III
System GoTo z bazą 100.000 obiektów
Statyw stalowy
System LNT
System GPS
System ECLIPS CCD

Parametry techniczne :

- Średnica :  203 mm
- System optyczny :    Advenced Coma Free (ACF)
- Ogniskowa :  2034 mm
- Światłosiła :  f/10
- Zdolność rozdzielcza :  0,56"
- Maksymalny zasięg :  14 mag
- Powiększenie wynikające z wyposażenia :  78x
- Powiększenie użyteczne maksymalne :    400x
- Kolor tubusu :  granatowy
- Waga :    19 kg

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora ( groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów