Szukaj

Kategorie

Teleskop Delta Optical-GSO 10" F/8 M-LRC RC OTA

Teleskop Delta Optical-GSO 10" F/8 M-LRC RC OTA

Wszystkie zdjęcia

Teleskop systemu Ritchey-Chretien zaprojektowany przez inżynierów GSO w wersji produkowanej specjalnie dla Delta Optical. Jest to jeden z najtańszych astrografów systemu R-C dostępnych na rynku, w przeciwieństwie do wielu konstrukcji profesjonalnych znajduje się on w zasięgu możliwości przeciętnego miłośnika astronomii.


8 999,00zł brutto

GS-RC10


Teleskop systemu Ritchey-Chretien zaprojektowany przez inżynierów GSO w wersji produkowanej specjalnie dla Delta Optical. Jest to jeden z najtańszych astrografów systemu R-C dostępnych na rynku, w przeciwieństwie do wielu konstrukcji profesjonalnych znajduje się on w zasięgu możliwości przeciętnego miłośnika astronomii. Teleskop R-C to instrument optyczny przeznaczony do fotografowania nieba (astrograf) wyposażony w dwa zwierciadła hiperboliczne. Budowa teleskopu na pierwszy rzut oka przypomina system Cassegraina, dzięki zastosowaniu powierzchni hiperbolicznych uzyskano jednak duże wolne od komy pole widzenia , które w przypadku teleskopu DO-GSO wystarcza do pokrycia pola widzenia lustrzanek i kamer pełnoklatkowych. Średnica zwierciadła głównego tego teleskopu wynosi 254 mm, światłosiła równa jest f/8. Optyka teleskopu charakteryzuje się :

- Brakiem elementów korekcyjnych które mogłyby wprowadzić aberrację chromatyczną. System składa się wyłącznie z dwóch luster korygujących wzajemnie własne wady optyczne. Nie jest wymagane stosowanie filtrów IR-Cut co przy naświetlaniu na kamerach CCD pozwoli na uzyskanie większego zasięgu fotograficznego
- Zwierciadło główne teleskopu wykonane z kwarcu, posiada znikomą rozszerzalność temperaturową
- Precyzja wykonania zwierciadła głównego - 1/12 lambda
- Oba zwierciadła z pokryciem dielektrycznym o sprawności 99%, utwardzone, odporne na zarysowania i utlenianie warstwy aluminium
- Optyka każdego teleskopu opuszczającego fabrykę sprawdzana jest na interferometrze firmy Zygo.
- Wszelkie wykryte odchylenia są ręcznie korygowane .

Na uwagę zasługuje też konstrukcja mechaniczna :

Zwierciadło główne teleskopu osadzone jest w sposób stały, nieruchomy, w precyzyjnie wykonanej celi. Dzięki takiemu rozwiązaniu znika problem tzw, mirrorshiftu znanego z teleskopów SCT, istnieje też mniejsze ryzyko przypadkowego rozkolimowania optyki. Jedyny element podlegający kolimacji to zwierciadło wtórne. Ustawienie zwierciadła wtórnego o ile jest już konieczne jest operacją prostą i zajmuje krótką chwilę .
Ostrosć w tego typu teleskopie ustawiana jest przy pomocy klasycznego wyciągu okularowego. Jest to wyciąg wysokiej klasy, 2" Crayford z redukcją 1.25" oraz microfocuserem 1:10 .


Dane techniczne :

- układ optyczny : RC (Ritchey-Chretien),
- średnica : 10" (254mm)
- ogniskowa : 2000mm
- światłosiła : f/8
- dokładność wykonania optyki : 1/12 lambda
- obstrukcja : 42.5%
- długość : 580mm (z microfokuserem)
- waga tuby optycznej : 7.5 kg

Wyposażenie :

- wyciąg okularowy :  z microfokuserem 1:10, 1,25" oraz 2" (obciążenie do 5kg)
- dovetail : 2x(Losmandy)
- koszyczek na baterie

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów