Szukaj

Kategorie

Teleskop Takahashi TOA-130 Orto-APO OTA

Teleskop Takahashi TOA-130 Orto-APO OTA

Doskonałej jakości i rewelacyjnie skorygowany refraktor trypletowy (3 elementowy) Takahashi TOA-130 Orto-APO, to połączenie najwyższej klasy japońskich projektów obiektywów z jeszcze wyższą jakością wykonania. Refraktor charakteryzuje się odpowiednim doborem materiałów z jakich został wykonany oraz dbałością o wszelkie szczegóły na etapie projektu i produkcji.


30 399,00zł brutto


Doskonałej jakości i rewelacyjnie skorygowany refraktor trypletowy (3 elementowy) Takahashi TOA-130 Orto-APO, to połączenie najwyższej klasy japońskich projektów obiektywów z jeszcze wyższą jakością wykonania. Refraktor  charakteryzuje się odpowiednim doborem materiałów z jakich został wykonany oraz dbałością o wszelkie szczegóły na etapie projektu i produkcji.

 Złączenie niskiego poziomu fałszywych kolorów z równie niski poziomem zniekształceń optycznych, daje nam nową nazwę "Ortho-Apochromats", po to aby odróżnić je od zwykłych apochromatów. W refraktorze Takahashi wykorzystano nowo opracowany obiektyw, składający się z trzech soczewek rozmieszczonych w trzech grupach. Główny obiektyw generujący skupienie - Ultra-Premium FPL-53 ED (Extra-low Dispersion) umieszczony jest między dwoma niskodyspersji szklanymi obiektywami, niwelując jak najwięcej wad optycznych. Wszystkie powierzchnie soczewki są w pełni pokryte warstwami antyodblaskowymi, które wykonano z materiałów o maksymalnej przepuszczalności światła. Projektując obiektyw zadbano o pełne pasmo idealnej sprawności obiektywu od 436 do 656 nm czyli nawet do pasma H-Alfa. Sprzęt tego typu jest dość drogi, ale wydaje się być najbardziej uniwersalnym i najdoskonalszym systemem optycznym. Nadaje się jednakowo dobrze do obserwacji planetarnych, mgławicowych (przy większych aperturach) jak też w połączeniu z montażem paralaktycznym do astrofotografii. Takahashi TOA-130 generuje punktowe obrazy gwiazd, pozbawione jakichkolwiek artefaktów aberracji chromatycznej. Obraz o wyjątkowo płaskim polu jest o prawidłowej kolorystyce oraz bardzo wysokim kontraście. Wyposażony w 4-calowy wyciąg z redukcją do 2" i 1.25" oraz korektor obrotu kamery wraz z chowaną osłoną obiektywu, refraktor ten jest jednym z najlepszych przyrządów optycznych na świecie do astrofotografii. Konstrukcja optyczna pozwala w pełni wykorzystać możliwości wszystkich cyfrowych lustrzanek na ryku (35 mm SLR/DSLR lub nawet aparaty formatu 6x7) oraz co oczywiście wszystkich kamer CCD. Tuba optyczna ma długość 1015mm i waży prawie 10 kg. Sprawność optyczna konstrukcji ocenia się na 99,2-99,5%. Jest to jednym z najlepszych wyników na świecie.

Dane techniczne :

- apertura : 130 mm
- układ optyczny : tryplet orto-apochromatyczny (FPL-53)
- długość ogniskowej : 1000 mm
- światłosiła : F/7.7
- zasięg magnitudo : 12.67
- rozdzielczość : 0.92"

Wyposażenie :

- [TKA00552] szukacz 7x50
- [TKA00554] podświetlenie do szukacza
- [TKA00563] mocowanie szukacza
- [TKA31420] obejmy do tuby optycznej
- osłona

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów