Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna TS 65mm f/6.5 Quadruplet Astrograf

Tuba optyczna TS 65mm f/6.5 Quadruplet Astrograf

Wszystkie zdjęcia

Tuba optyczna teleskopu 65mm APO ED  jest refraktorem apochromatycznym o średnicy czynnej 65mm umożliwiającym osiągnięcie znakomitych rezultatów, zarówno na polu obserwacji wizualnych, jak i astro-fotografii.


2 979,00zł brutto


Tuba optyczna teleskopu 65mm APO ED kwadruplet jest refraktorem apochromatycznym o średnicy 65mm umożliwiającym osiągnięcie znakomitych rezultatów, zarówno na polu obserwacji wizualnych, jak i astro-fotografii.

Teleskop apochromatyczny z doskonałą korekcją barw i płaskim polem nawet w kamerach z pełnoformatową  matrycą jest w rękach astrofotogtafa dedykowanym astrografem wysokiej klasy.

Czteroelementowy układ optyczny wykonany między innymi z doskonałego szkła optycznego FPL-53 gwarantuje pełną korekcję wad w tym chromatycznej, astygmatyzmu, komy i krzywizny pola czyniąc z niego wysokiej klasy, perfekcyjny i poręczny astrograf. Tuba teleskopu jest bardzo estetycznie i solidnie wykonana a wewnetrzne Baffle zaopewniają doskonałe wyczernienie i brak odblasków wewnątrz tubusu.

Teleskop wyposażony jest standardowo w 2 calowy, łożyskowany wyciąg typu rack & pinion. W odróżnieniu od wyciągów typu Crayford, ten gwarantuje płynną możliwość regulacji ostrości nawet pod dużym obciążeniem (do 3 kg). Dodatkowo, wyciąg wyposażony jest pokrętło ostrości z mikrofokuserem. Akcesoria mocowane są za pomocą clampingringu i dwóch śrub, co gwarantuje mocne i sztywne połączenie.
W zestawie znajduje się przejściówka na akcesoria 1,25 cala oraz standardowa stopka do mocowania szukacza. 

Tuba optyczna posiada wysuwany odrośnik, co powoduje, że jest kompaktowa co znacznie ułatwia jej transport.

Dane techniczne :

- Konstrukcja optyczna :  Refraktor apochromatyczny ED kwadruplet
- Ogniskowa : 420mm
- Apertura :  65mm
- Światłosiła :    F/6,5
- Maks. użyteczne powiększenie : 150x
- Zasięg gwiazdowy : 11,9 mag
- Zdolność rozdzielcza :  2,2"
- Średnica wyciągu :  2 cale
- Waga :  2,8 kg
- Wymiary OTA :   długość 340 - 375 mm 
- Gwarancja  :   2 lata

Uwaga !  Ten refraktor skupia dużą ilość światła. W przypadku  obserwacji Słońca  stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora ( groźba  trwałej  utraty wzroku !!! ) .

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty