Szukaj

Kategorie

Teleskop GSO Newton 6” 150/750 CRF EXOS2 GoTo

Teleskop GSO Newton o średnicy 150mm (6”) i ogniskowej 750mm to wysokiej jakości wszechstronny instrument obserwacyjny dla amatorów astronomii. Dzięki świetnemu systemowi optycznemu i dużej mocy zbierania światła (światłosiła f/5) teleskop ten gwarantuje wysoką sprawność optyczną. Jest również instrumentem w pełni przystosowanym do astrofotografii.


3 689,00zł brutto


Teleskop GSO Newton o średnicy 150mm (6”) i ogniskowej 750mm to wysokiej jakości wszechstronny instrument obserwacyjny dla amatorów astronomii. Dzięki świetnemu systemowi optycznemu i dużej mocy zbierania światła (światłosiła f/5) teleskop ten gwarantuje wysoką sprawność optyczną. Jest również instrumentem w pełni przystosowanym do astrofotografii.

Pomimo, że dla sprzętu o podobnych parametrach zwykle stosuje się wyciąg okularowy 1¼” teleskop ten wyposażony został w 2” wyciąg okularowy z podziałką mm, który nie ogranicza możliwości astrofotograficznych całego systemu. Wyciąg teleskopu charakteryzuje się na tyle dużym zakresem ogniskowania, że zapewnia uzyskanie ostrości zarówno podczas obserwacji wizualnych jak i fotografowania za pomocą aparatów typu DSLR. (lustrzanki cyfrowe). Średnica wyciągu pozwala również na zastosowanie korektorów komy optymalizujących wydajność fotograficzną systemu.

Teleskop GSO Newton 6” CRF wyposażono w bardzo dokładnie wykonane paraboliczne lustro główne, które praktycznie eliminuje niepożądany efekt rozpraszania światła. System ten umożliwia prowadzenie obserwacji planetarnych i Księżyca zapewniając świetną ostrość i wysoki poziom kontrastu nawet przy znacznych powiększeniach. Niewielkie detale Księżyca, kratery będą doskonale widoczne. Będzie można zobaczyć przerwę Cassiniego w Saturnie oraz pasy chmur Jowisza.
150mm apertura ukaże także mgławice gazowe, gromady gwiazd i galaktyki.

Teleskop osadzony jest na montażu EQ znanym z teleskopów serii LXD 75 jako sztywne i precyzyjne urządzenie wyposażone w system elektronicznego wyszukiwania i pozycjonowania obiektów GoTo. Niezależny ruch w osi RA i Dec odbywa się płynnie i bez wysiłku dzięki czterem precyzyjnym stalowym łożyskom. Perfekcyjne przekładnie ślimakowe umożliwiają obracanie się teleskopu i precyzyjne śledzenie obiektów. 9 zakresów prędkości pozwala na szybkie przemieszczanie teleskopu. Precyzyjne celowanie, dzięki opatentowanemu systemowi HPP (High-Precision Painting) pozwala odnajdywać i utrzymywać obiekty w środku pola widzenia, gwarantując możliwość maksymalnego powiększenia. Elektrycznie zasilanie 8 bateriami typu D lub poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej albo z pomocą zasilacza 12V5A umożliwia wybór optymalnego źródła w zależności od okoliczności. Montaż przeznaczony jest dla wymagających obserwatorów. Dołączony StarTracker z systemem GoTo z dużym wyświetlaczem oraz bazą 30.000 obiektów umożliwia łatwe wyszukiwanie oraz śledzenie obiektów niebieskich planet, gwiazd, galaktyk i satelitów. Sterownik StarTracker posiada w swojej bazie trasy atrakcyjnych wycieczek. Wystarczy wprowadzić datę, czas i lokalizację.  Solidna konstrukcja, doskonałe wykończenie montażu w połączeniu ze stabilnym statywem umożliwia prowadzenie obserwacji wizualnych oraz fotografowanie.

Wyposażenie :

- Wyciąg okularowy (z podziałką mm) : 2'' z clamping ringiem
- Redukcja wyciągu : 2" / 1¼" z clamping ringiem i gwintem filtrowym 2"
- Okulkar: SP 26mm 1,25"
- Lunetka celownicza : 8x50 mm (wraz ze stopką montażową i mocowaniem)
- Obejmy tubusu (2x) + dovetail o szer. 43mm (Vixen type, stalowa krawędź)
- Złączka okularowa 35mm
- Montaż  : EXOS2 GoTo z napędem dwuosiowym i AT
- System:  GoTo AutoStar z bazą ponad 30.000 obiektów
- Celownik biegunowy: w komplecie 
- Statyw metalowy : 1,5" o regulowanej wysokości
- Półka na akcesoria

 

Mocowanie układu optycznego:

 
- Wykonane z metalu obręcze mocujące tubusu
- Dovetail wyposażony w szynę ze stali nierdzewnej zapewniającą pewne mocowanie tubusu w głowicy montażu i zwiększające trwałość dovetaila
- Rękojeść do łatwego przenoszenie tubusu
- Adapter fotograficzny typu piggyback do zamocowania aparatu fotograficznego


Dane techniczne :

- Średnica : 150 mm
- System optyczny : reflektor Newtona
- Ogniskowa : 750 mm
- Światłosiła : f/5
- Zdolność rozdzielcza : 0,93"
- Maksymalny zasięg : 12,7 mag
- Powiększenie użyteczne maksymalne : 300x
- Kolor tubusu : biały
- Długość tubusu : 690 mm
- Waga : 20 kg

- Gwarancja 10 lat

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów