Szukaj

Kategorie

Teleskop GSO Newton N-203, 203/1000 - EXOS2 GoTo

Teleskop GSO Newton N-203, 203/1000 - EXOS2 GoTo

Wszystkie zdjęcia

Teleskop osadzony jest na montażu EQ znanym z teleskopów serii LXD 75 jako sztywne i precyzyjne urządzenie wyposażone w system elektronicznego wyszukiwania i pozycjonowania obiektów GoTo.


4 299,00zł bruttoTeleskop osadzony jest na montażu EQ znanym z teleskopów serii LXD 75 jako sztywne i precyzyjne urządzenie wyposażone w system elektronicznego wyszukiwania i pozycjonowania obiektów GoTo. Niezależny ruch w osi RA i Dec odbywa się płynnie i bez wysiłku dzięki czterem precyzyjnym stalowym łożyskom. Perfekcyjne przekładnie ślimakowe umożliwiają obracanie się teleskopu i precyzyjne śledzenie obiektów. 9 zakresów prędkości pozwala na szybkie przemieszczanie teleskopu. Precyzyjne celowanie, dzięki opatentowanemu systemowi HPP (High-Precision Painting) pozwala odnajdywać i utrzymywać obiekty w środku pola widzenia, gwarantując możliwość maksymalnego powiększenia. Elektrycznie zasilanie 8 bateriami typu D lub poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej albo z pomocą zasilacza umożliwia wybór optymalnego źródła w zależności od okoliczności. Montaż przeznaczony jest dla wymagających obserwatorów. Dołączony AutoStar Medea #497 z systemem GoTo oraz bazą 30.000 obiektów umożliwia łatwe wyszukiwanie oraz śledzenie obiektów niebieskich planet, gwiazd, galaktyk i satelitów. Sterownik AutoStar® posiada w swojej bazie trasy atrakcyjnych wycieczek. Wystarczy wporwadzić datę, czas i lokalizację. Sterownik AutoStar® może być aktualizowany. Dzięki rejestracji na stronie Medea można pobrać aktualizacje oprogramowania, poszczególnych tras i niecyklicznych obiektów takich jak komety. Solidna konstrukcja, doskonałe wykończenie montażu w połączeniu ze stabilnym statywem umożliwia prowadzenie obserwacji wizualnych oraz fotografowanie.

Wyposażenie :

- Wyciąg okularowy (z podziałką mm) : 2'' z clamping ringiem
- Redukcja wyciągu : 2" / 1¼" z clamping ringiem
- Złączka okularowa : 35mm
- Lunetka celownicza : 8x50 mm + mocowanie + stopka montażowa
- Układ chłodzenia lustra głównego (wentylator + zasobnik na baterie 8x AA)
- Obejmy tubusu (2x) + szyna dovetail o szer. 43mm
- Montaż : EXOS2 GoTo z napędem dwuosiowym i AT
- System GoTo AutoStar z bazą ponad 30.000 obiektów
- Celownik biegunowy podświetlany
- Statyw metalowy o regulowanej wysokości
- Półka na akcesoria

Dane techniczne :

- Średnica : 203 mm
- System optyczny : reflektor Newtona
- Ogniskowa : 1000 mm
- Światłosiła : f/4,93
- Zdolność rozdzielcza : 0,69"
- Maksymalny zasięg : 13,5 mag
- Powiększenie użyteczne maksymalne : 410x
- Kolor tubusu : biały
- Długość tubusu : 920 mm
- Waga : 31 kg

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów