Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15012EQ3-2

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP15012EQ3-2

Głównym elementem tego teleskopu jest paraboliczne zwierciadło o średnicy 153 mm (6 cali) i ogniskowej 1200 mm. Dodatkowo na wyciągu znajdziemy gwint T-2, do którego dzięki dodatkowym redukcjom mamy możliwość zamontowania aparatu typu "lustrzanka".


1 619,00zł brutto


Głównym elementem tego teleskopu jest paraboliczne zwierciadło o średnicy 153 mm (6 cali) i ogniskowej 1200 mm. Dodatkowo na wyciągu znajdziemy gwint T-2, do którego dzięki dodatkowym redukcjom mamy możliwość zamontowania aparatu typu "lustrzanka".

Teleskop zamontowano na bardzo dobrym montażu paralaktycznym EQ3-2. EQ3-2 jest to najniższy model montażu, który posiada miejsce na lunetkę biegunową. Jest to montaż godny polecenia, w miarę stabilny, a jednak jeszcze na tyle lekki aby można było go przenosić. Montaż ten otrzymuje doskonałe oceny wśród miłośników astronomii. Charakteryzuje go solidność, precyzja i stabilność wraz z bogatą ofertą rozmaitych funkcji, przydatnych każdemu zaawansowanemu astronomowi. Głowica montażu pewnie spoczywa na solidnym, regulowanym aluminiowym statywie wyposażonym w przydatny półkę na akcesoria. Precyzyjne pokrętła mikroruchów pozwalają na dokładne, ręczne śledzenie obiektów na niebie. Mechanika montażu EQ3-2 jest skonstruowana w oparciu o specjalne przekładnie-ślimacznice, umożliwiające dokładne kontrolowanie ruchu zarówno w osi rektascensji jak i deklinacji. Do montażu można zastosować napędy w jednej lub w dwóch osiach lub możemy przerobić montaż na pełny system GoTo.

Dodatkowo w teleskopie znajdziemy soczewkę Barlow'a, która w połączeniu z okularem o średnicy 1,25" da nam dwukrotny wzrost powiększania, kosztem jednak pola widzenia i jasności obrazu. Wyposażenie teleskopu warto uzupełnić o dodatkowe okulary. Jeden okular o krótszej ogniskowej ok. 5 mm, do obserwacji planet oraz jeden szerokokątny dwu calowy ok. 30 mm z dużym polem widzenia umożliwiający dokonywanie
przeglądu nieba.

Dane techniczne :

- układ optyczny : Newton (reflektor)
- średnica zwierciadła : 150 mm
- długość ogniskowej : 1200 mm
- światłosiła : f/7,8
- zasięg : 13,6 mag
- wyciąg okularowy : 1,25"
- montaż : paralaktyczny EQ3-2
- statyw : aluminiowy LT1
- wymiary tuby optycznej : 18x110 cm
- wysokość statywu : 71-123 cm
- waga netto : 19 kg
- waga brutto (spakowany) : 19 kg + 13 kg
- wymiary spakowanego teleskopu : 87x43x24 cm + 124x38x24

Wyposażenie :

- okular: Super 10 mm, 1,25" (120 razy)
- okular: Super 25 mm, 1,25" (48 razy)
- szukacz: 6x30
- soczewka Barlowa 2x z adapterem T2

- Darmowa kolimacja !

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów