Szukaj

Kategorie

Okular HR Planetary 7mm 1,25" - 60°

Okular HR Planetary 7mm 1,25" - 60°

Okular 7mm HR Planetary został zaprojektowany tak, aby uzyskiwać maksymalny kontrast, dostrzegalność szczegółów i rozdzielczość przy obserwacjach jasnych obiektów takich jak Księżyc i planety, zarówno na osi optycznej, jak i na brzegach pola widzenia.


259,00zł brutto


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


Okular ten charakteryzuje się wysoką transmisją światła oraz minimalnymi odblaskami. Pozwala to na uzyskiwanie bardzo wysokich powiększeń przy wysokiej jakości odwzorowania obiektów w długoogniskowych refraktorach, reflektorach i układach katadioptrycznych w przeciętnych i lepszych warunkach seeingu przy zadziwiająco niskiej cenie okularu.
Odsunięcie źrenicy wyjściowej (eye relief) wynoszące 16mm to dobry wynik dla okularu o tak krótkiej ogniskowej. Okulary serii HR Planetary dedykowane są do obserwacji planet, gwiazd podwójnych itp. obiektów.
Dla posiadaczy teleskopów na montażu Dobsona i innych teleskopów bez napędów, bardzo małe rozszczepienie barw oraz niski poziom innych aberracji pozwala na obserwację planet dryfujących przez całe pole widzenia (własne pole 60°) okularu, w ten sposób maksymalizując czas obserwacji obiektu pomiędzy kolejnymi przesunięciami teleskopu.

 

Dane techniczne:

- Ogniskowa: 7 mm
- Pole widzenia: 60°
- Odległość źrenicy wyjściowej: 16 mm
- Średnica oprawy:  1,25 cala
- Warstwy antyrefleksyjne:  FMC
- Okular: 6-elementowy     
- Waga:  142g

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty