Szukaj

Kategorie

Okular HR Planetary 7mm 1,25" - 60°

Okular HR Planetary 7mm 1,25" - 60°

Okular 7mm HR Planetary został zaprojektowany tak, aby uzyskiwać maksymalny kontrast, dostrzegalność szczegółów i rozdzielczość przy obserwacjach jasnych obiektów takich jak Księżyc i planety, zarówno na osi optycznej, jak i na brzegach pola widzenia.


259,00zł brutto


Okular ten charakteryzuje się wysoką transmisją światła oraz minimalnymi odblaskami. Pozwala to na uzyskiwanie bardzo wysokich powiększeń przy wysokiej jakości odwzorowania obiektów w długoogniskowych refraktorach, reflektorach i układach katadioptrycznych w przeciętnych i lepszych warunkach seeingu przy zadziwiająco niskiej cenie okularu.
Odsunięcie źrenicy wyjściowej (eye relief) wynoszące 16mm to dobry wynik dla okularu o tak krótkiej ogniskowej. Okulary serii HR Planetary dedykowane są do obserwacji planet, gwiazd podwójnych itp. obiektów.
Dla posiadaczy teleskopów na montażu Dobsona i innych teleskopów bez napędów, bardzo małe rozszczepienie barw oraz niski poziom innych aberracji pozwala na obserwację planet dryfujących przez całe pole widzenia (własne pole 60°) okularu, w ten sposób maksymalizując czas obserwacji obiektu pomiędzy kolejnymi przesunięciami teleskopu.

 

Dane techniczne:

- Ogniskowa: 7 mm
- Pole widzenia: 60°
- Odległość źrenicy wyjściowej: 16 mm
- Średnica oprawy:  1,25 cala
- Warstwy antyrefleksyjne:  FMC
- Okular: 6-elementowy     
- Waga:  142g

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów