Szukaj

Kategorie

Okular HR Planetary 2,5mm 1,25" - 60°

Okular HR Planetary 2,5mm 1,25" - 60°

Okular 2,5mm HR Planetary został zaprojektowany tak, aby uzyskiwać maksymalny kontrast, dostrzegalność szczegółów i rozdzielczość przy obserwacjach jasnych obiektów takich jak Księżyc i planety, zarówno na osi optycznej jak i na brzegach pola widzenia.


259,00zł brutto


Okular 2,5mm HR Planetary został zaprojektowany tak, aby uzyskiwać maksymalny kontrast, dostrzegalność szczegółów i rozdzielczość przy obserwacjach jasnych obiektów takich jak Księżyc i planety, zarówno na osi optycznej jak i na brzegach pola widzenia. Okular ten charakteryzuje się wysoką transmisją światła oraz minimalnymi odblaskami. Pozwala to na uzyskiwanie bardzo wysokich powiększeń przy wysokiej jakości odwzorowania obiektów w długoogniskowych refraktorach, reflektorach i układach katadioptrycznych w przeciętnych i lepszych warunkach seeingu przy zadziwiająco niskiej cenie okularu.
Odsunięcie źrenicy wyjściowej (eye relief) wynoszące 16mm to dobry wynik dla okularu o tak krótkiej ogniskowej. Okulary serii HR Planetary dedykowane są do obserwacji planet, gwiazd podwójnych itp. obiektów.
Dla posiadaczy teleskopów na montażu Dobsona i innych teleskopów bez napędów, bardzo małe rozszczepienie barw oraz niski poziom innych aberracji pozwala na obserwację planet dryfujących przez całe pole widzenia (własne pole 60°) okularu, w ten sposób maksymalizując czas obserwacji obiektu pomiędzy kolejnymi przesunięciami teleskopu.

Dane techniczne :

- Ogniskowa : 2,5 mm
- Pole widzenia : 60°
- Odległość źrenicy wyjściowej : 16 mm
- Średnica oprawy : 1,25 cala
- Warstwy antyrefleksyjne : FMC
   
Gwarancja :

2 lata gwarancji

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów