Szukaj

Kategorie

Okular TMB 4mm 1,25" 58° PLANETARY II

Okular TMB 4mm 1,25" 58° PLANETARY II

Okular 4mm TMB Planetary II został zaprojektowany tak, aby uzyskiwać maksymalny kontrast, dostrzegalność szczegółów i rozdzielczość przy obserwacjach jasnych obiektów takich jak Księżyc i planety, zarówno na osi optycznej jak i na brzegach pola widzenia.


195,00zł brutto


TMB 4mm Planetary II to krótkoogniskowy oferowany przez TMB Optical, firmę stworzoną przez uznanego projektanta refraktorów apochromatycznych, Tomasza Back'a.
 
Okular 4mm TMB Planetary II został zaprojektowany tak, aby uzyskiwać maksymalny kontrast, dostrzegalność szczegółów i rozdzielczość przy obserwacjach jasnych obiektów takich jak Księżyc i planety, zarówno na osi optycznej jak i na brzegach pola widzenia. Okular ten charakteryzuje się wysoką transmisją światła oraz minimalnymi odblaskami. Pozwala to na uzyskiwanie bardzo wysokich powiększeń przy wysokiej jakości odwzorowania obiektów w długoogniskowych refraktorach, reflektorach i układach katadioptrycznych w przeciętnych i lepszych warunkach seeingu przy zadziwiająco niskiej cenie okularu.
Odsunięcie źrenicy wyjściowej (eye relief) wynoszące 10mm to dobry wynik dla okularu o tak krótkiej ogniskowej. Winietowanie występuje jedynie u osób, które muszą nosić okulary optyczne przy obserwacjach i jest ono niewielkie. Także nie jest to większa wada, gdyż okulary serii TMB Planetary II dedykowane są do obserwacji planet, gwiazd podwójnych itp. obiektów, które są zwarte i utrzymuje się je na środku pola widzenia, gdzie oko ludzkie ma maksimum ostrości obrazu.
Dla posiadaczy teleskopów na montażu Dobsona i innych teleskopów bez napędów, bardzo małe rozszczepienie barw oraz niski poziom innych aberracji pozwala na obserwację planet dryfujących przez całe pole widzenia (własne pole 58°) okularu, w ten sposób maksymalizując czas obserwacji obiektu pomiędzy kolejnymi przesunięciami teleskopu.


Dane techniczne :

- Ogniskowa :     4 mm
- Pole widzenia :     58°
- Odległość źrenicy wyjściowej :     10 mm
- Średnica oprawy :     1,25 cala
- Warstwy antyrefleksyjne :     FMC
- Okular 6-elementowy   
- muszla oczna: regulowana 
- Waga :     142g

Gwarancja :

2 lata gwarancji

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów