Szukaj

Kategorie

Termowizor Pulsar Quantum XQ19

Termowizor Pulsar Quantum XQ19

Wszystkie zdjęcia

Ręczny termowizor Pulsar Quantum XQ19 zaprojektowany został do obserwacji w dzień i w nocy, w warunkach przy których zwykłe lornetki a nawet urządzenia noktowizyjne okazują się nieskuteczne.


9 349,00zł brutto

77331


Ręczny termowizor Pulsar Quantum XQ19 zaprojektowany został do obserwacji w dzień i w nocy, w warunkach przy których zwykłe lornetki a nawet urządzenia noktowizyjne okazują się nieskuteczne.

Pulsar Quantum XQ19 jest udoskonaleniem termowizorów XD19S oraz HD19S. Został on wykonany z użyciem najnowocześniejszej na świecie niechłodzonej matrycy termoczułej w technologii 17 mikrometrów. Przekłada się to na 50% większe powiększenie, o 50% większy zasięg, super szybkie uruchamianie w 2 sekundy i zwiększa czas działania na baterii!

W odróżnieniu od termowizora Pulsar Quantum HD19S, termowizor Pulsar Quantum XQ19 posiada wiele nowych cech:

 • zastosowanie matrycy o mniejszych pikselach (17 mikrometrów) umożliwiło zwiększenie powiększenia (bazowe 1,6x w XQ19; 3,1x w XQ38 oraz 4,1x w XQ50)
 • oprócz zoom 2x i 4x jest dostępny zoom 3x
 • w komplecie jest pilot bezprzewodowy do sterowania podstawowymi funkcjami zdalnie
 • czas włączenia urządzenia to teraz zaledwie 2 sekundy
 • łatwiejszy dostęp do funkcji dalmierza za pomocą dodatkowego przycisku
 • mniejsze zużycie energii, dłuższy czas pracy na 1 komplecie baterii
 • cena bez zmian

Ponad to, nowa seria XQ posiada cechy znane z XD:

 • odświeżanie obrazu aż 50Hz!
 • 7 trybów barwnych, w tym ceniony tryb czerwonego zaznaczania najcieplejszych partii obrazu!
 • dalmierz stadiametryczny z sylwetką zająca, dzika oraz łosia do szybkiej oceny odległości celu.
 • funkcja "display off" momentalnie włączająca/wyłączająca wyświetlacz bez wyłączania urządzenia

Teraz jest możliwa detekcja celu z odległości nawet 680 m! Dzięki nowemu obiektywowi wzrasta też szczegółowość obrazu, co ułatwia rozpoznanie celu na odległości nawet 75m.  Oprócz tego, sposób odświeżania zakłóceń obrazu jest zrealizowany poprzez zastosowanie elektronicznej migawki. Użytkownik może wybrać jeden z pośród trzech trybów kalibracji obrazu - automatycznego, półautomatycznego lub zostać przy trybie ręcznym. W termowizorze są dostępne takie same jak w HD19 S predefiniowane tryby obrazu:

 • tryb leśny
 • tryb identyfikacji celu
 • tryb miejski

W każdym trybie urządzenie dostosowuje algorytm wyświetlania obrazu do określonego zastosowania.

Termowizor ten potrafi wykrywać obiekty w trudnych warunkach atmosferycznych, we mgle, w dymie a nawet ukryte za przeszkodami takimi jak zarośla. Podstawowymi elementami urządzenia są mikrobolometer o rozdzielczości 384 x 288 pikseli, obiektyw germanowy o ogniskowej 19mm oraz mrozoodporny wyświetlacz OLED o rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Powiększenie termowizora wynosi 1.6x i może zostać zwiększone do aż 6,4x (zoom cyfrowy). To największe powiększenie w termowizji jakie jest dostępne dla cywilnego użytkownika, np myśliwego! Dodatkowo, jako jedyny producent na rynku, Pulsar zapewnia w swoich termowizorach częstotliwość odświeżania obrazu aż 50Hz, umożliwiając obserwację szybko przemieszczających się obiektów.

Seria termowizorów Quantum firmy Pulsar jest alternatywą dla dużo droższych urządzeń konkurencji, używających tych samych mikrobolometrów o takich samych parametrach optoelektrycznych. Uruchamia się w czasie zaledwie 2 sekund, wyłącza się od razu po naciśnięciu wyłącznika. Jest lekki, wytrzymały i poręczny, z łatwością mieści się do kieszeni kurtki. Kalibrację mikrobolometru przeprowadza się błyskawicznie w trakcie obserwacji, dedykowanym przyciskiem na obudowie.

Innym ważnym atutem Pulsara jest między innymi doskonały wizjer, wykorzystujący wyświetlacz nowej generacji OLED. Jego walory docenią użytkownicy pracujący w warunkach nocnych, gdzie standardowe podświetlenie matrycy LCD bardzo zaniża kontrast, wyświetlając czarny kolor jako szary i upośledzając adaptację oka do widzenia nocnego. Przewaga matrycy OLED tyczy się również pracy w ujemnej temperaturze, która negatywnie wpływa na szybkość odświeżania obrazu wizjera LCD i w skrajnych przypadkach doprowadza do całkowitego unieruchomienia obrazu. Pulsar jest szybki w działaniu i intuicyjny, idealnie sprawdza się w dynamicznym środowisku użytkowym i może być używany w każdych warunkach pogodowych.

Zasada powstawania obrazu w termowizji oparta jest na wykrywaniu różnic temperatury obserwowanych obiektów, które "świecą" w zakresie dalekiej podczerwieni (promieniowanie cieplne przenikające przez wszelkie zanieczyszczenia powietrza oraz mgłę). Obraz po przetworzeniu przekazywany jest na wyświetlacz OLED gdzie może być przedstawiony w 6 trybach „White Hot”, „Black Hot”, tęcza, "Red Hot", "sepia".

Wszystkie elementy sterujące umieszczono w łatwo dostępnych miejscach na górnej powierzchni obudowy. Przyciski są duże, pozwalają na obsługę urządzenia w rękawicach. Termowizor posiada gniazda – gniazdo zasilające oraz gniazdo wyjścia video umożliwiające nagrywanie obrazu na urządzeniach zewnętrznych. Obraz jest wolny od dystorsji i winietowania. Sprzęt przystosowany jest do pracy w temperaturach od -20 do +50 stopni. Obudowa wykonana została z włókna węglowego i pokryta gumą. Na korpusie umieszczono szynę Weaver pozwalającą na podłączenie dodatkowych akcesoriów

Dane Techiczne: 

 detektor: niechłodzony mikrobolometr, piksel 17 mikrometrów 
 odświeżanie: 50 Hz 
 ogniskowa obiektywu: 19 mm 
 powiększenie: 1.6x 
 powiększenie z zoomem cyfrowym: 6,4x 
 rozdzielczość: 384 x 288 
 wyświetlacz: OLED 0.31” 640 x 480 pikseli (VGA) 
 zakres spektralny: 8 um – 14 um 
 pole widzenia: 19,5 x 14,7 stopni 
 liniowe pole widzenia @ 100 m: 34,4 m 
 korekcja dioptryjna: +5/-5 dioptrii 
 zasięg detekcji: 680 m 
 czas startu: 2 s 
 zasilanie: 4 x AA (4 - 6V) 
 zasilacz zewnętrzny: 8V – 16V 
 czas pracy (4xAA): - 
 czas pracy (EPS3): - 
 czas pracy (EPS5): - 
 stopień ochrony: IPX4 
 temperatury: -20 do +50 stopni 
 maks. wilgotność: 90% 
 stopień ochrony: IPX 4 
 wyjście wideo: CCIR/EIA 
 wymiary: 177x86x58 mm 
 waga z bateriami: 490 g 
 waga bez baterii: 400 g

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów