Szukaj

Kategorie

Lornetka noktowizyjna Dedal DVS-8 z obiektywem 1x

Lornetka noktowizyjna Dedal DVS-8 z obiektywem 1x

Wszystkie zdjęcia

Dedal DVS-8 jest jednym z najbardziej zaawansowanych modeli noktowizorów w naszej ofercie. Przeznaczony i od podstaw skonstruowany do profesjonalnych zastosowań m.in w Policji oraz w Wojsku.


13 759,00zł brutto


Dedal DVS-8 jest jednym z najbardziej zaawansowanych modeli noktowizorów w naszej ofercie. Przeznaczony i od podstaw skonstruowany do profesjonalnych zastosowań m.in w Policji oraz w Wojsku. Dwuoczny noktowizor generacji 2+ został zaprojektowany i wykonany przez uznaną, rosyjską markę Dedal. Użyta w jego budowie lampa charakteryzują się znakomitymi osiągami, dając wysokiej rozdzielczości, kontrastowy i wolny od zniekształceń obraz. W praktyce jest on dużo lepszej jakości jak obraz konkurencyjnych noktowizorów gen 2+, właściwie zbliżając się parametrami do generacji 3. Obuoczna optyka wysokiej jakości, pozwala na uzyskanie szerokokątnego obrazu przy komfortowo odsuniętej źrenicy wyjściowej.

Dedal przy projektowaniu DVS-8 obrał inną strategię - zamiast systemu z dwoma wzmacniaczami obrazu dla każdego oka, bardziej podatnego na awarie, droższego i cięższego, zdecydował się zastosować jeden wzmacniacz, ale za to bezkompromisowy. Dzięki takiemu podejściu noktowizor jest nie tylko tańszy, ale też lżejszy i posiada uproszczoną konstrukcję mechaniczną, dając przy tym doskonały obraz. DVS-8 nadaje się do noszenia na specjalnej uprzęży jak też na hełmie.

 


W oferowanej wersji noktowizor odwzorowuje obraz w skali rzeczywistej (powiększenie 1x - obiektyw DL26, ogniskowa 26 mm f/1,1).  Możliwa jest praca z noktowizorem założonym na głowę z uwolnionymi dwoma rękami. Pole widzenia w takim wypadku wynosi 40 stopni. Dostępne są też wersje z obiektywami powiększającymi:

- powiększenie 3x, soczewka obiektywowa 3x

- powiększenie 3.9x, obiektyw DL105, ogniskowa 100 mm f/1.5, pole widzenia 10 stopni

- powiększenie 6.6x, obiektyw DL166, ogniskowa 165 mm f/2.0, pole widzenia 6,3 stopnia

- powiększenie 9.6x, obiektyw DL250, ogniskowa 250 mm f/2.0, pole widzenia 4 stopni


 

Urządzenie z obiektywem DL26 waży zaledwie 420 g, pozwala obserwować teren do odległości 700 m. W całkowitej ciemności można używać wbudowanego, szerokokątnego iluminatora podczerwieni 75 mW o regulowanej mocy.

Przetwornik obrazu DVS-8 posiada zaawansowany system zabezpieczeń przed uszkodzeniem lampy: automatyczną regulację wzmocnienia (jasności) oraz system odcięcia zasilania wzmacniacza obrazu w przypadku przekroczenia zakresu luminacji.

Noktowizor w odróżnieniu od wielu systemów obuocznych niższej półki wyposażony został w wygodną regulację odstępu między okularami od 45 do 75 mm.

DVS-8 może pracować przy wilgotności powietrza dochodzącej do 98%, wytrzymuje krótkotrwałe zanurzenie w wodzie, działa prawidłowo w temperaturach od -40 do +50 stopni. Użytkowany przez jednostki wojska, policji, służby ochrony mienia jak też przez myśliwych podczas polowań.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów