Szukaj

Kategorie

Meade - Flip Mirror System

Meade - Flip Mirror System

Flip mirror Meade to doskonałe wyposażenie podczas fotografowania kamerami CCD.
Pozwala znaczne skrócić czas przygotowania (odnajdywania, wyśrodkowania i ogniskowania) obrazu uzyskiwanego przez teleskop bezpośrednio przed wykonaniem zdjęcia obserwowanych obiektów.


794,00zł brutto


Flip mirror Meade to doskonałe wyposażenie podczas fotografowania kamerami CCD.

Pozwala znaczne skrócić czas przygotowania (odnajdywania, wyśrodkowania i ogniskowania) obrazu uzyskiwanego przez teleskop bezpośrednio przed wykonaniem zdjęcia obserwowanych obiektów. Flip Mirror System zamocowany na tylniej części teleskopów lustrzanych MEADE serii LX lub Schmidt-Cassegrain innych marek, w znacznym stopniu usprawnia czynności podczas wykonywania zdjęć. Dzięki systemowi Flip Mirror nie ma konieczności kłopotliwej wymiany akcesoriów obserwacyjnych na fotograficzne. Zarówno okular obserwacyjny jak i adapter z przymocowanym do niego aparatem, bądź kamerą CCD są jednocześnie osadzone na teleskopie. Pozwala to uzyskać pożądaną ostrość patrząc w okular obserwacyjny i po szybkiej zmianie pozycji wewnętrznego lustra natychmiastowe wykonanie zdjęcia, bez dalszych przygotowań.

Do wykonania systemu Flip Mirror zastosowano wysokiej klasy szkło typu Pyrex pokryte powłokami UHTC znane z wysokiej klasy teleskopów marki Meade. Odpowiednie pokrętła ustawcze regulują położenie wewnętrznego lustra Pyrex w dwóch osiach.

W skład zestawu wchodzi adapter CCD oraz złączki o standardowej średnicy 31,7mm (1,25”). Alternatywnie możliwe jest zastosowanie urządzeń CCD z gwintem typu – T, przez zastosowanie jednej z dwóch zawartych w zestawie złączek. Dzięki połączeniu bagnetowemu, możliwa jest rotacja korpusu adaptera, bądź jego złączki celem uzyskania obrazu w poprawniej orientacji na matrycy CCD lub filmie aparatu.
System przeznaczony do zastosowania z okularami o średnicy obsady 1.25”

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów