Szukaj

Kategorie

Klin Herschela 2" z filtrami do fotografii

Klin Herschela 2" z filtrami do fotografii

Klin Herschela to nasadka pozwalająca na bezpieczne fotografowanie tarczy słonecznej bez użycia filtrów obiektywowych. Dzięki specjalnej konstrukcji jedynie znikoma część promieniowania odbijana jest w kierunku okularu, pozostała część rzutowana jest na specjalną ceramiczną powierzchnię pochłaniającą ciepło.


1 939,00zł brutto


Klin Herschela to nasadka pozwalająca na bezpieczne fotografowanie tarczy słonecznej bez użycia filtrów obiektywowych. Dzięki specjalnej konstrukcji jedynie znikoma część promieniowania odbijana jest w kierunku okularu, pozostała część rzutowana jest na specjalną ceramiczną powierzchnię pochłaniającą ciepło. Dodatkowo w klin wmontowane są filtry ND 0.6/0.9/1.8/3.0 oraz 2" filtr Solar Continuum. Klin Herschela pozwala na uzyskiwanie obrazów słońca w świetle widzialnym, są to obrazy o jakości lepszej niż w przypadku wykorzystania standardowej folii Baadera. Klin mocowany jest w miejsce nasadki kątowej, posiada mocowanie 2". Długość drogi optycznej wynosi 128mm (bez problemu może być stosowany z teleskopami Maksutowa i SCT oraz niektórymi refraktorami pod warunkiem że posiadają one 2" wyjście okularowe).

Klin Hershela można stosować wyłącznie z refraktorami. Skierowanie teleskopu zwierciadlanego o dużej aperturze w kierunku Słońca może spowodować jego uszkodzenie.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów