Szukaj

Kategorie

Mikroskop Delta Optical BioStage II

Mikroskop Delta Optical BioStage II

Wszystkie zdjęcia

Mikroskop Delta Optical BioStage II to idealne narzędzie do rozpoczęcia przygody z mikroświatem! Nie tylko dzieci i młodzież będą z radością korzystać z tego modelu mikroskopu. 

Praktyczny prezent na wspólne radosne chwile z dzieckiem, pełne poszukiwań i odkryć w otaczającym nas mikroświecie!


719,00zł brutto

DO-3310


Nowy, ulepszony mikroskop Delta Optical BioStage II wyposażony jest w cztery obiektywy:
4x,10x,40x oraz obiektyw immersyjny 100x gwarantujący dużą rozdzielczość.

Powiększenie w wyposażeniu standardowym od 40x do 1000x (obiektywy 4x, 10x, 40x i 100x - immersyjny) pozwala obejrzeć żywe mikroorganizmy np. bakterie, pierwotniaki, nicienie, czy wrotki (np. co kryje kilkudniowa woda z wazonu z kwiatami lub co znajdziemy w wodzie z ogórkami kiszonymi). Gdy oglądamy żywe pantofelki, wrotki, zaczynamy zdawać sobie sprawę z otaczającego nas piękna i różnorodności w mikroświecie. Dążymy do pogłębienia swojej wiedzy, którą zaczynamy się dzielić na specjalistycznych forach internetowych, uczymy się skrupulatności i dyscypliny, skupienia i spostrzegawczości, stawiania tez i analizy, a nawet pracy zespołowej.

Badania mikroskopowe nie tylko prowadzą do wzbogacania wiedzy w zakresie biologii, ale i w zakresie chemii i fizyki.

Nowością w tym modelu jest oświetlenie diodowe i wbudowany moduł zasialnia akumulatorowego (3 sztuki akumulatorków AA w zestawie) - umożliwiający pracę w terenie. Ułatwia to również przenoszenie mikroskopu z miejsca na miejsce, bez konieczności ciągłego szukania gniazdka elektrycznego. Dzięki temu mikroskop Biostage II jest bardzo wygodny dla nauczycieli.

Na wyposażeniu mikroskopu znajduje się również kondensor Abbego N.A. 1,25 z regulowaną przysłoną irysową i gniazdem filtrów. Kondensor zamontowany jest na uchwycie z regulacją wysokości. Pozwala to odpowiednio oświetlić obserwowany preparat i sterować parametrami obrazu (głębia ostrości, kontrast, rozdzielczość).
Preparat mocujemy na ruchomym stoliku krzyżowym. Do przesuwu w płaszczyźnie stolika służą dwa pokrętła w osi X i i w osi Y, co jest bardzo wygodne dla użytkownika.

Jeżeli kupimy dodatkowy okular 16x powiększenie mikroskopu rośnie do 1600x.

Możemy również, kupując okular mikrometryczny i przedmiotowe szkiełko mikrometryczne, rozpocząć pomiary mikroskopowe. Do rejestracji obrazu mikroskopowego możemy użyć dobrych i niedrogich kamer mikroskopowych typu okular cyfrowy.

Kupując mikroskop nie zapomnij o dokupieniu szkiełek nakrywkowych i podstawowych, a także zestawu do czyszczenia optyki, aby zwłaszcza po użyciu olejku immersyjnego z obiektywem 100x pozostawiać zawsze ten obiektyw czysty.

Proponujemy rozważyć również zakup książki pt. "Mikroskopia świetlna w badaniach komórki roślinnej, ćwiczenia". Jest to najlepsza pozycja polskojęzyczna obecnie dostępna na rynku, w której w przystępny sposób została przedstawiona budowa mikroskopu, pomiary mikroskopowe, różne techniki obserwacyjne, sposób przygotowania preparatów, ich barwienia oraz ćwiczenia. Jest to książka również dla rodziców, którzy chcą wiedzę o mikroskopii przekazać swoim dzieciom.

Praktyczny prezent na wspólne radosne chwile z dzieckiem, pełne poszukiwań i odkryć w otaczającym nas mikroświecie!

 

Dane techniczne:

- obrotowa głowica jednooczna
- kondensor Abbego z regulowaną przysłoną irysową, gniazdem filtrów i regulacją wysokości (pokrętło)
- obiektywy achromatyczne: 4x, 10x, 40x(amortyzowany), 100x(amortyzowany, immersja olejowa)
- okular : WF10x
- zakres powiększeń 40-1000x
- współosiowe pokrętła makrometryczne i mikrometryczne po obu stronach statywu
- stolik krzyżowy ruchomy - pokrętła przesuwu X/Y współosiowe, umieszczone ergonomicznie pod stolikiem
- miska rewolwerowa czterogniazdowa
- podświetlanie diodowe LED
- wbudowany moduł zasilania akumulatorowego umożliwiający pracę w terenie
- zasilacz DC 5V 1000 mA

Wyposażenie :

- pokrowiec
- olejek immersyjny
- akumulatorki AA - 3szt.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty