Szukaj

Kategorie

Kolorowa kamera DSI III

Kolorowa kamera DSI III

Astrokamera Meade DSI III to połączenie prostoty użycia z dużą czułością, wysoką rozdzielczością i ekstremalnie niskim poziomem szumów na matrycy 1,4 MP. W stosunku to poprzednich modeli kamer DSI zwiększono pole widzenia, oraz obniżono poziom szumów bez konieczności dodatkowego chłodzenia.


4 949,00zł brutto


Astrokamera Meade DSI III to połączenie prostoty użycia z dużą czułością, wysoką rozdzielczością i ekstremalnie niskim poziomem szumów na matrycy 1,4 MP. W stosunku to poprzednich modeli kamer DSI zwiększono pole widzenia, oraz obniżono poziom szumów bez konieczności dodatkowego chłodzenia. Dla użytkownika oznacza to, że może wykonywać długie ekspozycje bez konieczności wychłodzenia układu.
Jest to sprzęt wysokiej jakości, przeznaczony głównie dla średnio - zaawansowanych i zaawansowanych amatorów astronomii, łatwy w użyciu, pozwalający wykonywać niewiarygodne zdjęcia galaktyk, mgławic, skupisk gwiezdnych i planet oraz przetwarzać uzyskane dane.

Podstawowe właściwości :

Większa czułość – DSI III stosuje sensor CCD 1.4 MP Color Sonny, dla osiągania szybkich, pojedycznych, kolorowych zdjęć. Duży sensor obrazu 17mm (2/3”) ExView HAD CCD zapewnia bardzo niski poziom szumów oraz wysoki zakres dynamiczny przez zastosowanie 16-bitowego konwertera. Pozwala to na osiągnięcie zadowalającej jakości fotografii w rozdzielczości 1360 x 1024 pikseli.

USB 2.0 High Speed – zrzucanie obrazów na dysk za pomocą szybkiego złącza USB 2.0

Monitoring temperatury - Realizowany z pomocą sensorów automatycznie dopasowuje ciemne ramki w zależności od aktualnej temperatury otoczenia i jest gwarancją kalibrowanych obrazów.

Funkcja Drizzle - Technika stworzona przez NASA dla przetwarzania obrazów z Teleskopu Hubble. Można ją zastosować w teleskopie każdego typu, który działa z AutoStar. Dzięki funkcji Drizzle zyskujemy trzy ważne ulepszenia:
- Zwiększona rozdzielczość. Po pobraniu obrazu z siatki pikseli Deep Sky Imager i przystosowaniu go do precyzyjnej siatki obrazu jesteśmy w stanie poprawić efektywną rozdzielczość lepiej niż przy użyciu interpolacji.
- Rozszerzone pole widzenia. Robione kolejno klatki nakładają się na siebie tworząc zdjęcie poszerzone 2 x w pionie i poziomie. Następnie teleskop naprowadzany jest na cztery narożne pola uzyskanego obrazu, które zostają powiększone, co daje w efekcie ostateczny obraz powiększony 4 - krotnie.
Oprogramowanie - Dołączone oprogramowanie zawiera nowe cechy prostego ogniskowania układu co w połączeniu z większym chipem i większą ilością pixeli proces przetwarzania czyni prostszy a obrazy piękne jak nigdy dotąd.
Histogram na żywo - Dzięki podglądowi histogramu na żywo daje możliwość łatwego zoptymalizowania obrazu dla uzyskania najlepszych ekspozycji.


Podstawowe cechy :


- ekstremalnie niskie szumy
- duży chip o przekątnej 17mm
- wysoka rozdzielczość 1360 x 1024 pixeli (1,4 mln pixeli)
- duża czułość
- zabudowane sensory temperatury
- funkcja Drizzle

Dane techniczne :

- Matryca  : CCD High Sensitivity ICX285AQ Color Sony EXview HAD CCD Sensor
- Wymiary chipa : 10.2mmmm (szerokość) x 8.3mm (wysokość), przekątna 17mm
- Rozdzielczość :1360 x 1024 Pixeli
- Rozmiary pixela : 6.45 mikronów (w poziomie) x 6.45 mikronów (w pionie)
- Czujnik temperatury : zabudowany czujnik temperatury do pomiaru stopni w stopniach Celsjusza i  dopasowuje ciemne ramki
- Konwersja A/D 16-bit (większe obrazy, głęboki kontrast)
- Czas ekspozycji : od 1/10,000 sekundy do 1 godziny
- Korpus : anodyzowany stop aluminiowy
- Kompatybilność USB
- High Speed 2.0 i 1.1
- Wymiary / Ciężar : 10.2cm x 95.1mm x 31,7mm / 320g

Minimalne wymagania systemu :
    
- Komputer Pentium-II 400MHz (zalecany - Pentium-4 2GHz)
- 98 Mega-Bytes pamięci RAM (zalecane - 512 Mega-Bytes)
- 200 Mega Bytes wolnej pojemności twardego dysku (zalecane - powyżej 1GB)
- napęd CD ROM, Windows 98SE/ME/2000/XP (zalecany - Windows XP),
- USB 2.0 high speed.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów