Szukaj

Kategorie

Teleskop Meade 6000 ED APO 115mm LX80 AZ/EQ

Teleskop Meade 6000 ED APO 115mm LX80 AZ/EQ

Nowa seria refraktorów apochromatycznych Meade 6000 z trzema powietrznymi komorami (Triplet ED APO) to instrumenty optyczne przeznaczone do prowadzenia spektakularnej jakości obserwacji w szerokim polu widzenia. System optyczny tych teleskopów jest praktycznie wolny od przekłamań kolorów oraz dystorsji optycznych .


14 899,00zł brutto


Nowa seria refraktorów apochromatycznych Meade 6000 z trzema powietrznymi komorami (Triplet ED APO) to instrumenty optyczne przeznaczone do prowadzenia spektakularnej jakości obserwacji w szerokim polu widzenia. System optyczny tych teleskopów jest praktycznie wolny od przekłamań kolorów oraz dystorsji optycznych i zapewnia punktowy obraz gwiazd co przy bardzo dużym polu widzenia daje im miejsce wśród najlepszych apochromatów dostępnych na rynku.
Dzięki tym cechom teleskopu 6000 ED APO spełniają wymagania ekspertów specjalizujących się w wysokiej klasy astrofotografii.


W konstrukcji teleskopów 6000 ED APO zastosowano najwyżej jakości nisko-dyspersyjne szkło typu FK61 (dla modeli 115mm oraz 130mm) zapewniające im idealnie ostre i wysoko-kontrastowe obrazy.


Wszystkie elementy soczewkowe powleczono najwyższej jakości autorskimi powłokami optycznymi opracowanymi przez firmę Meade zapewniającymi bardzo wysoką transmisję światła.


Teleskop wyposażono w bardzo precyzyjny wyciąg okularowy z przełożeniem 1:10, który zapewnia dokładną regulację także przy dużych powiększeniach. Również 2”nasadka kątowa firmy Meade jest najwyższej klasy i osiąga sprawność rzędu 99%. W zestawie także wytrzymała walizka do łatwego przechowywania i przenoszenia.

Tryby pracy

Montaż LX80 umożliwia on działanie w jednym z trzech trybów:
- jako klasyczny równikowy montaż niemiecki,
- jako montaż azymutalny z możliwością osadzenia pojedynczego tubusu,
- jako montaż azymutalny z możliwością osadzenia dwóch tubusów.

Przestawianie do pracy w dostępnych trybach jest bardzo szybkie i proste.

Nowy montaż Meade LX80, ustawiony w trybie pracy równikowym lub z pojedynczym tubusem w ustawieniu azymutalnym, dedykowany jest do pracy z tubusami o ciężarze do 18kg. W przypadku ustawienia azymutalnego z dwoma zbalansowanymi tubusami po obu stronach montażu jego nośność wynosi do 33kg.

Sterownik AudioStar®

Pozwala na szybkie odnalezienie i dotarcie do ponad 30.000 obiektów na nocnym niebie. Umożliwia więc oglądanie planet, gwiazd, galaktyk, mgławic i komet za jednym naciśnięciem przycisku. Program „Tonight's BestTM„ sterownika prowadzi teleskop po najciekawszych obiektach na niebie. Wystarczy wprowadzić datę, czas i lokalizację. Sterownik AudioStar® może być aktualizowany. Dzięki rejestracji na stronie Meade można pobrać aktualizacje oprogramowania, poszczególnych tras i niecyklicznych obiektów takich jak komety.

AudioStar realizuje także funkcje wewnętrznego astronoma, który dzięki zintegrowanym głośnikom umożliwia wysłuchanie opisów o pięciuset obiektach niebieskich.

Charakteryzuje się także wysoką, wynoszącą  około 10 arc minut, precyzją wskazywania obiektów. W trybie fotografowania precyzja ta może być zwiększona do 5 arc minut.

Moduł SmartDrive montażu zapewnia świetną korekcję błędu okresowego montażu.

W pulpicie montażu przewidziano port autoguidera pozwalający na bezproblemowe użycie dodatkowego przewodnika.

Precyzyjna konstrukcja montażu

Podzespoły montażu zabudowane są w korpusie wykonanym z wysokiej klasy aluminium. Dwa duże łożyska kulowe umożliwiają płynne przenoszenie znacznych obciążeń. Wysokiej dokładności przekładnia, precyzyjne napędy oraz układy sterowania ruchem w obu osiach zapewniają płynny i precyzyjny ruch układu. Precyzyjnie ustawione zespoły ślimacznicy zapewniają gładkie działanie oraz redukcję luzów.

Ustawienia montażu

Montaż LX80 oferuje obszerną listę prędkości przesuwu. Oprócz typowych prędkości gwiazdowych i księżycowych do dyspozycji 2000 dodatkowych współczynników prędkości. Typowe prędkości śledzenia zapewniają szybki wybór spośród parametrów: 1x, 2x, 8x, 16x, 64x, i 128x prędkości gwiazdowej oraz 1.5°, 3° i 6.5°/sekundę.
Do dyspozycji także możliwość wyboru szerokości w trybie równikowym w zakresie od 25° do 90°.


Mocowanie tubusu


Montaż wyposażony jest w głowicę umożliwiającą zamocowanie pojedynczego tubusu w trybie równikowym i azymutalnym. W przypadku zamocowania drugiego tubusu w trybie azymutalnym głowica mocowana jest do trzpienia przeciwwagi. Głowice montażu przystosowane są do mocowania typowego dovetail. Duże pokrętła w głowicy montażu pozwalają na pewne zamocowanie tubusu. Mocowanie i demontaż tubusu są bardzo proste i szybkie.


Wyważanie układu

Montaż wyposażony jest w sekcyjny trzpień przeciwwagi i ciężarek o wadze 5kg. Konstrukcja trzpienia pozwala na ustawienie odpowiedniej jego długości dla optymalnego wyważenia układu. Ciężarek przeciwwagi mocowany jest przy pomocy wygodnego pokrętła pozwalającego na pewne mocowanie balansu i szybką zmianę jego położenia w przypadku takiej potrzeby.


Zasilanie

Montaż zasilany jest z pomocą 8 sztuk baterii typu AA. Może być też zasilany z pomocą opcjonalnego 12V zasilacza sieciowego bądź przy wykorzystaniu przewodu podłączanego do gniazda zapalniczki samochodowej.


Statyw

Montaż LX80 dostarczany jest wraz ze stabilnym o regulowanej wysokości statywem. Stalowe nogi statywu wykonane z 2” rur ze stali nierdzewnej zapewniają sztywność i stabilność układu. Stalowa rozpórka nóg statywu pełni jednocześnie rolę stolika na akcesoria. Umożliwia umieszczenie na niej akcesoriów w rozmiarze 1,25”.
Regulacja wysokości nóg statyw w zakresie od około 80 do 120cm pozwala na właściwe dopasowanie wysokości.

Wyposażenie teleskopu :

- Wyciąg okularowy : 2” z przełożeniem 1:10
- Nasadka kątowa : lustrzana - 2" (99% odbicia)
- Szukacz : 8x50 z podświetlanym krzyżem
- Okular : 26mm (1,25") serii 4000
- Osłona przeciw kurzowa obiektywu
- Zestaw obejm z szyną mocującą
- Walizka do przenoszenia i przechowywania

Parametry i wyposażenia montażu :

- głowica z aluminiowego odlewu
- dwa duże łożyska kulowe, precyzyjne przekładnie
- Smart Drive z funkcją korekcji błędu okresowego
- AudioStar z funkcją wewnętrznego astronoma
- funkcja GoTo z bazą ponad 30.000 obiektów
- port autoguidera
- port podłączenia zasilacza 12V
- wysoka precyzja śledzenia, w trybie high precision około 5 arc minut
- ustawienie szerokości od 25° do 90°
- prędkości przesuwu : 1x, 2x, 8x, 16x, 64x, i 128x prędkości gwiazdowe oraz 1.5°, 3° i 6.5°/sekundę
- stalowy sztywny statyw z półką na akcesoria
- regulacja wysokości statywu od 80 do 120cm
- zasilanie : 8 sztuk baterii AA
- nośność do 33kg w trybie AZ podwójnym
- nośność do 18kg w trybie EQ i AZ pojedynczym
- waga montażu : 16kg
- waga statywu : 15kg

Dane techniczne :

- Średnica : 115 mm
- System optyczny : refraktor apochromatyczny
- Ogniskowa : 805 mm
- Światłosiła : f/7
- Zdolność rozdzielcza : 1,01"
- Maksymalny zasięg : 14 mag
- Powiększenie wynikające z wyposażenia : 31x
- Powiększenie użyteczne maksymalne : 260x
- Kolor tubusu : biały
- Waga : 38 kg

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów