Szukaj

Kategorie

Luneta Delta Optical Titanium 65ED II

Luneta Delta Optical Titanium 65ED II

Wszystkie zdjęcia

Nowa zmodernizowana luneta Delta Optical Titanium 65ED II


1 599,00zł brutto

DO-1910


Poniżej podano szczegółowe zmiany w konstrukcji lunety Delta Optical Titanium 65ED II.

Od strony układu mechanicznego zmieniono sposób ustawiania ostrości. Pokrętło ustawiania ostrości, które w poprzedniej wersji mogło ulegać uszkodzeniom mechanicznym zastąpiono specjalnym pierścieniem. Ponadto przeprojektowano i zmodernizowano układ optyczny. Na wszystkich powierzchniach optycznych zastosowano nowe, ulepszone powłoki przeciwodblaskowe zapewniające lepszą sprawność w trudnych warunkach oświetleniowych oraz lepsze, wierniejsze odwzorowanie barw.

Nowa wersja lunety posiada oczywiście wszystkie cechy pierwotnej wersji. 
Użycie niskodyspersyjnego szkła ED pozwoliło na zastosowanie obiektywu o bardzo krótkiej ogniskowej i w efekcie powstał sprzęt obserwacyjny o długości zaledwie 24cm, ważący tyle co przeciętnej wielkości lornetka.
Podstawowymi elementami lunety są 65 milimetrowy obiektyw ED oraz duży, wygodny szerokokątny okular zoom, zapewniający powiększenia od 15 do 45x przy polu widzenia okularu w granicach 50 - 70 stopni. Okular ten charakteryzuje się dużą odległością źrenicy wyjściowej, zatem bez problemu lunety mogą używać osoby noszące okulary. Regulowana muszla oczna pozwala w komfortowy sposób dostosować odległość pomiędzy okiem a okularem. Na obiektywie lunety jest wygodna, wysuwana osłona przeciwsłoneczna.

Titanium 65ED II posiada stopkę statywową ze standardowym gwintem fotograficznym, zamocowaną w sposób obrotowy, co pozwala na dowolny obrót lunety wokół osi podłużnej i bardzo usprawnia kadrowanie obrazu. Do lunety produkowany jest opcjonalny adapter fotograficzny, pozwalający na podłączenie dowolnej lustrzanki za pośrednictwem pierścienia T-Ring. Całość umieszczona jest w eleganckiej aluminiowej walizce, chroniącej sprzęt w czasie transportu. Oczywiście, jak przystało na prawdziwy sprzęt przyrodniczy, korpus lunety wykonany został z metalu i wykończony bezwonnym, antyalergicznym ogumowaniem w kolorze szaro-zielonym. Korpus jest całkowicie wodoodporny, a wnętrze lunety wypełnione czystym azotem nie zawierającym pary wodnej – dzięki czemu wyeliminowano problem parowania systemu optycznego wewnątrz lunety.

Biorąc pod uwagę doskonałe własności optyczne, niewielkie gabaryty oraz stosunkowo przystępną cenę jest to na pewno bardzo atrakcyjna propozycja dla wszystkich miłośników przyrody i nie tylko. Luneta sprawdza się także w obserwacjach nieba. Przy tak doskonałej optyce bez problemu dostrzeżemy kształty tarcz planetarnych, pierścienie Saturna, a przy powiększeniu 45x uzyskamy imponujący ostry obraz tarczy księżycowej, która wypełni większą część pola widzenia.

 

Dane techniczne :

- idealna optyka wykorzystująca szkła ED, które znacznie redukuje aberrację chromatyczną, układ 4-elementowy 
- korpus wykonany ze stopu magnezu 
- ogniskowa: 375mm 
- średnica obiektywu: 65mm 
- powiększenie: 15x-45x 
- odległość od oka: 15mm @ 15x, 18mm @ 45x 
- kątowe pole widzenia: 3.33º @ 15x, 1.55º@45x 
- liniowe pole widzenia (m/1000m): 57m @ 15x, 27m @ 45x 
- najmniejsza odległość ogniskowania: 4m 
- mocowanie filtra: M74 x 0.75 
- wodoodporność i wypełnienie azotem 
- powłoki MC na wszystkich powierzchniach szkło-powietrze 
- obrotowe mocowanie do statywu z gwintem 1/4 oraz 3/8" 
- wysuwana osłona antyodblaskowa 
- jednoczęściowy, odlewany korpus 
- wymiary: 245mm (długość) x 100mm x 80mm 
- waga: 1350g 


Wyposażenie :

- aluminiowa walizka
- pokrowiec 

Gwarancja 2 lata

Uwaga! Ta luneta skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów