Szukaj

Kategorie

Lornetka Delta Optical Titanium 10x56

Lornetka Delta Optical Titanium 10x56

Wszystkie zdjęcia

Modele  Titanium to flagowa seria lornetek firmy Delta Optical, obejmująca szerokie spektrum konstrukcji,  dopracowanych pod względem mechanicznym i optycznym, przeznaczonych zarówno do dziennych jak i nocnych obserwacji.


899,00zł brutto


Modele  Titanium to flagowa seria lornetek firmy Delta Optical, obejmująca szerokie spektrum konstrukcji,  dopracowanych pod względem mechanicznym i optycznym, przeznaczonych zarówno do dziennych jak i nocnych obserwacji. Z grona tych modeli bez trudu można wybrać lornetkę typowo turystyczną, dla obserwatora przyrody, miłośnika astronomii, lub myśliwego. Jednocześnie będzie ona niezwykle konkurencyjna wobec wielu powszechnie uznanych i droższych modeli lornetek obecnych na rynku.

Główną zaletą lornetek serii Titanium są ich ponadprzeciętne własności optyczne. Wbudowane  pryzmaty ze szkła BaK4 oraz powłoki antyodbiciowe o sprawności ponad 99%, gwarantują ostre i jasne obrazy o wiernej kolorystyce. Modele Titanium powszechnie chwalone są za znikome wady optyczne takie jak: aberracja chromatyczna, astygmatyzm, czy koma.

Seria Titanium to solidne lornetki w aluminiowej obudowie. Zaprojektowano je tak, aby optymalnie połączyć ich wysokie własności optyczne z niewielkimi rozmiarami. Korpusy są pokryte chropowatą okleiną z tworzywa sztucznego gwarantującą przyjemne i wygodne trzymanie ich w dłoni. Komfort użytkowania zwiększają gumowe muszle oczne oraz płynnie działająca mechanika ustawiania ostrości, wykonana z należytą starannością. Wszystkie modele z serii Titanium są wodoodporne i wypełnione azotem, a wiec bez problemu można prowadzić nimi obserwacje nawet w deszczu, bez obawy o zamoczenie, czy zaparowanie szkieł od środka.

Titanium 10x56 to alternatywa do modelu Titanium 8x56. Nad zakupem tej lornetki powinni zastanowić się starsi miłośnicy myślistwa, czy astronomii, u których źrenica oka, nawet w ciemną noc, nie rozszerza się już do 7 mm, a
co najwyżej do 5-6 mm. Dla nich optymalnym rozwiązaniem jest właśnie wersja 10x56, w której  źrenica wyjściowa ma średnicę 5.6 mm. Po tę lornetkę może też sięgnąć każdy, kto preferuje większe powiększenie i tym samym
bardziej kontrastowy obraz, z którego łatwiej jest wyodrębnić obiekt zlewający się z tłem.

Dane techniczne :

- powiększenie : 10x
- średnica obiektywów : 56 mm
- pole widzenia : 105 m / 1000 m
- pryzmaty : Bak4
- sprawność zmierzchowa : 23,67
- jasność : 31,36
- minimalna odległość ostrzenia : 4,5 m
- mocowanie statywowe : 1/4"
- waga : 1150 g
- wymiary : 200x195x70 mm
- powłoki : MC
- regulacja ostrości na prawym okularze oraz regulacja centralna
- kolor : zielony
- wodoodporna

Wyposażenie :

- nakrywki na obiektywy niezależne, z uchwytami do korpusu
- nakrywki na okulary łączone, z uchwytami do paska
- pasek do lornetki
- pasek do futerału
- usztywniany futerał na lornetkę

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ta lornetka skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora ( groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów