Szukaj

Kategorie

Lornetka Fujinon 15x80 MT-SX (z montażem)

Lornetka Fujinon 15x80 MT-SX (z montażem)

Ta wyprodukowana w Japonii lornetka o parametrach 15x80 MT-SX to idealna lornetka obserwacyjna dedykowana do prowadzenia długotrwałych stacjonarnych obserwacji. Z powodzeniem może być stosowana przez wojsko, służby graniczne, leśne oraz do obserwacji widokowych.


19 949,00zł brutto


Ta wyprodukowana w Japonii lornetka o parametrach 15x80 MT-SX to idealna lornetka obserwacyjna dedykowana do prowadzenia długotrwałych stacjonarnych obserwacji. Z powodzeniem może być stosowana przez wojsko, służby graniczne, leśne oraz do obserwacji widokowych. Wodoodporna, wykonana z lekkiego stopu obudowa lornetki zawiera układ optyczny wypełniony azotem. Duże 80mm soczewki obiektywu wykonane ze szkła BaK4, fazowo  powleczone pryzmaty według technologii wykorzystującej wiązkę elektronów EBC (Electron Beam Coating), gwarantują minimum 95 % transmisję światła dając jasne, ostre i pełne kontrastu obrazy. Profilowane osłony obiektywów, dopasowane kształtem do zewnętrznych kącików oka zapobiegają przedostawaniu się światła do oczu obserwatora. Dzięki temu uzyskiwane obrazy są bardziej kontrastowe. Wykonane z miękkiej profilowanej gumy zapewniają komfort użytkowania. Szczególnie polecane do obserwacji  w jasne słoneczne dni oraz w innych ekstremalnych warunkach.
Brak potrzeby regulacji ostrości zapewnia komfortowe użytkowanie w zastosowaniach w których taka cecha jest szczególnie istotna (wojsko, służby graniczne, leśnicy, birdwatching). Cecha ta zapewnia uzyskiwanie wyraźnych obrazów w zakresie od minimalnej odległości dobrego widzenia do nieskończoności. Szeroki zakres korekcji dioptrycznej w okularach umożliwia indywidualne dostosowanie ich układu optycznego do wad wzroku.
Lornetka osadzona jest na metalowym trzpieniu z blokadą za pomocą dźwigni, umożliwiającym ustawienie lornetki w osi poziomej. Możliwy zakres regulacji poziomej od około - 15° do 30°.

Na wyposażeniu dedykowany do lornetki montaż umożliwiający zamocowanie jej na słupie. Ten typ montażu zapewnia łatwe obracanie lornetki wokół osi. W podstawie montażu skala kątowa.

Lornetka dostarczana jest wraz ze stalową walizką umożliwiającą bezpieczny transport i przechowywanie.

Parametry techniczne :

- Budowa : porropryzmatyczna
- Kolor soczewek : zielony
- Powłoki : MC
- Pryzmaty : BaK4
- Powłoki pryzmatów : fazowe
- Średnica obiektywów : 80 mm
- Powiększenie : 15x
- Pole widzenia z 1000m : 70m
- Średnica źrenicy wyjściowej : 5,3mm
- Odstęp źrenicy : 18,6mm
- Sprawność zmierzchowa : 34,64
- Napełnienie azotem : TAK
- Wodoodporność : TAK
- Podłączenie do statywu : TAK
- Ogniskowanie : indywidualne
- Kolor korpusu : zielony
- Wymiary : 225x105x475mm
- Waga : 7kg

Uwaga ! Ta lornetka skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty