Szukaj

Kategorie

Lornetka Celestron SkyMaster Pro 15x70

Lornetki SkyMaster Pro są idealnym wyborem dla miłośników astronomii oraz dla osób prowadzących obserwacje terenowe na dalekim dystansie.


719,00zł brutto

72030


Lornetki SkyMaster Pro są idealnym wyborem dla miłośników astronomii oraz dla osób prowadzących obserwacje terenowe na dalekim dystansie. W porównaniu do innych tanich konstrukcji o dużej aperturze lornetki SkyMaster Pro są wykonane z należytą dbałością, posiadają precyzyjne elementy optyczne pokryte powłokami przeciwodblaskowymi. Do pokrycia obiektywów wykorzystano powłoki XLT znane z teleskopów systemu Schmidta-Cassegraina i refraktorów Celestrona. Sercem lornetki Sky-Master Pro 15x70 są bardzo duże obiektywy o średnicy 70mm zapewniające odpowiedni do celów astronomicznych zasięg gwiazdowy. Dzięki ogromnej ilości zbieranego światła lornetka może nadawać się do obserwacji zmierzchowych, w warunkach słabego oświetlenia. Wszystkie powierzchnie powietrze-szkło pokryte zostały powłokami XLT. Całkowitą transmisję światła poprawia też zastosowanie pryzmatów ze szkła BaK-4.

 

Lornetka posiada pionowe mocowanie statywowe nie wymagające dodatkowych adapterów kątowych. Mocowanie to pozwala przesuwać lornetkę w osi podłużnej co pozwala prawidłowo wyważyć sprzęt. Co ciekawe lornetka wyposażona została w szynę montażową pozwalającą zamocować szukacz typu Red Dot. Lornetka Sky-Master Pro 15x70 jest jedną z najlżejszych lornetek w swojej klasie. Korpus wykonano z poliwęglanu a w miejscach o krytycznym znaczeniu dla konstrukcji zastosowano aluminum. Całość pokryto wygodną i odporną na zniszczenie warstwą gumy. Lornetka jest całkowicie wodoodporna i jest wypełniona azotem co pozwala uniknąć wewnętrznego zaparowania.

Dane Techniczne:

Pole widzenia okularu : 4.4 °

Wodoszczelność: Tak

Powłoki: FMC

Średnica obiektywu: 70 mm

Powiększenie: 15 x

Źrenica wyjściowa: 4,7 mm

Rozstaw źrenic: 56 - 72 mm

Wypełnienie azotem: Tak

mgłoodporność: Tak

Możliwość podłączenia statywu: Tak

Waga: 1632 g

Gwarancja: 36 mies

Typ pryzmatów: Porro / BaK-4

Sprawność zmierzchowa: 32,4

Jasność: 22

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów