Szukaj

Kategorie

Lornetka Celestron Echelon 16x70

Nie wszystkie lornetki są sobie równe, zwłaszcza, gdy chodzi o obserwacje w warunkach słabego oświetlenia.


3 499,00zł brutto

71452


Nie wszystkie lornetki są sobie równe, zwłaszcza, gdy chodzi o obserwacje w warunkach słabego oświetlenia. Obserwacje podczas zmierzchu i w nocy wymagają nie tylko większych obiektywów, aby zebrać jak najwięcej światła, ale same duże obiektywy nie wystarczą, aby zapewnić najwyższą jakość i jasność obrazu. Wszystko zależy od odpowiedniego projektu i konstrukcji optycznej, z wykorzystaniem najwyższej jakości szkła, powłok antyodblaskowych oraz ich starannym obsadzeniu w wytrzymałym, stabilnym mechanicznie korpusie lornetki.

 

Lornetki Celestron serii Echelon zostały zaprojektowane do użytku w warunkach słabego oświetlenia. Bez względu na to czy chcesz oglądać pogrążone w mroku górskie przełęcze i doliny, czy rozległe połacie Drogi Mlecznej usiane gwiazdami, lornetki Echelon doskonale spełnią Twoje oczekiwania. Dzięki odpowiednim warstwo antyodblaskowym FMC oraz obiektywom 70 mm, te lornetki zapewniają niesamowitą ilość światła, co pozwala zobaczyć najbardziej subtelne szczegóły.

 

Model Echelon 20x70 oferuje największe powiększenie w serii. Wybierz ten model do obserwacji małych obiektów na najdłuższych dystansach, lub dużego powiększenia oglądanych obiektów niebieskich.

 

Doskonała jakość optyczna

 

Lornetka Celestron Echelon posiada wysokiej jakości 70 mm obiektywy produkowane w Japonii. Znakomite pryzmaty BaK-4 zostały wybrane dla uzyskania maksymalnego kontrastu i ostrości, a wszystkie granice powietrze-szkło są wielokrotnie powlekane specjalnymi powłokami FMC Celestrona XLT. Te same powłoki o wysokiej transmisji wykorzystywane są w najdroższych teleskopach SCT, aby zwiększyć kontrast i jasność obrazu.

 

Ręcznie składane w USA

 

Lornetka Celestron Echelon są wytwarzane przy użyciu wysokiej jakości japońskiej optyki i są montowane ręcznie przez wykwalifikowanych techników w południowej Kalifornii, aby zagwarantować powtarzalność parametrów i wysoką jakość produkcji.

 

Konstrukcja wysokiej jakości

 

Każda obudowa lornetki Echelon wykonana jest ze stopu aluminium, aby utrzymać jej lekkość i wytrzymałość, co jest ważnym czynnikiem przy rozważaniu zakupu. Wytrzymały gumowy pancerz pokrywa obudowę i zapewnia pewny chwyt i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Lornetki te są w pełni wodoodporne i wypełnione suchym azotem, zapobiegając parowaniu soczewek i chroniąc optykę przed wpływem mgły, rosy i innych form wilgoci. Oznacza to, że można używać lornetki Echelon w wilgotnych warunkach nocnych.

 

W zestawie twardy wodoodporny futerał

 

Lornetka Echelon przychodzą z wysokiej jakości wodoodporną walizką z wytłoczoną piankową wkładką dla maksymalnej ochrony przed kurzem, wilgocią podczas transportu.

 

Indywidualne ustawianie ostrości

 

Lornetki z serii Echelon posiadają indywidualny system ustawiania ostrości, aby ustawić właściwą ostrość dla prawego i lewego oka i zapewnić maksymalną stabilność konstrukcji, bez ryzyka chwiejących się mostków okularowych i utraty kolimacji.

 

Wygodna odległość od oka

 

Lornetki Celestron Echelon 20x70 posiada 19,5 mm odstępu źrenicy od oka, dzięki czemu są wygodne dla wszystkich użytkowników, czy noszą okulary, czy też nie. Muszle oczne są gumowe i pozwalają na odwinięcie.

 

Adapter statywowy

 

Lornetka Echelon może być łatwo zamocowana na statywie fotograficznym. Adapter do statywu oraz statyw (sprzedawane oddzielnie) jest szczególnie przydatny przy obserwacji nocnego nieba i krajobrazu z powiększeniem ponad 10x.

Dane Techniczne:

Średnica obiektywów: 70 mm

Powiększenie: 16 x

Rzeczywiste pole widzenia: 3.8 °

Źrenica wyjściowa: 4.38 mm

Odległość od oka: 18.6 mm

Minimalna odległość ostrego widzenia: 25 m

Rozstaw oczny: 58 - 72 mm

Powłoki antyodblaskowe: XLT Coatings (FMC)

Wymiary: 258 x 222 x 84 mm

Rodzaj pryzmatów: Porro, Bak-4

Ustawianie ostrości: niezależne

Sprawność zmierzchowa: 33.47

Jasność względna: 19.2

Wodoodporność: TAK, wypełnienie azotem

Regulacja dioptrii: +/- 4

Wyjście statywowe 1/4": TAK

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów