Szukaj

Kategorie

Kompresor Alan Gee Mark II

Kompresor Alan Gee Mark II

Alan Gee - reduktor ogniskowej  ze zmiennym zakresem regulacji.
Przeznaczony do teleskopów SCT, refraktorów, maksutowów.


845,00zł brutto


Alan Gee - reduktor ogniskowej  ze zmiennym zakresem regulacji.
Przeznaczony do teleskopów SCT, refraktorów, maksutowów. Zaprojektowany przez Rolanda Christensena z firmy Astro Physics. Reduktor ten jest dość interesującym układem jako ze nadaje się do szeregu różnych układów optycznych i znajduje szerokie zastosowanie w astrofotografii. Zestaw składa się z układu optycznego kompresora oraz z pierścieni dystansowych. Dobierając pierścienie dystansowe regulujemy krotność reduktora wg zasady: im większa odległość reduktor - matryca tym mniejsza ogniskowa wypadkowa.

Najszerzej możliwości reduktora wykorzystać można z teleskopami systemu Schmidta-Cassegraina. W tym wypadku kompresor oferuje dobrą korekcję geometrii pola w zakresie redukcji ogniskowej od 0.35 do 0.59. Dla osób wykorzystujących do astrofotografii kamery CCD z niewielkimi przetwornikami tego typu redukcja ogniskowej jest bardzo cennym udogodnieniem, pozwala na fotografowanie niemal 3-krotnie większych obszarów nieba. Górnym ograniczeniem rozmiaru matrycy przy wykorzystaniu tego reduktora jest rozmiar APS-C (24x16mm)

Zastosowania kompresora Alan Gee Mark II

Podstawowym zastosowaniem jest astrofotografia. Reduktor potrafi zmniejszyć ogniskową teleskopu do 35% wartości początkowej. Jeżeli dla przykładu dysponujemy teleskopem C8-SGT  o ogniskowej 2 metrów to po zastosowaniu kompresora z maksymalnym stopniem redukcji uzyskamy wynikową ogniskową 700mm. Najwyższy współczynnik redukcji najlepiej stosować przy małych matrycach, spotykanych w większości kamer CCD. Dla wielkoformatowych kamer CCD oraz lustrzanek z matrycą APS-C najlepiej stosować współczynnik redukcji w okolicach 0.6 - unikamy wówczas zniekształceń na brzegach obrazu.

Kompresor może być również stosowany w obserwacjach wizualnych. Obraz przy zastosowaniu reduktora pozostaje ostry i kontrastowy. Szczególnie dobrze rozwiązanie takie spisuje się przy teleskopach o długich ogniskowych.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów