Szukaj

Kategorie

Korektor ogniskowej Celestron f/6.3

Korektor ogniskowej Celestron f/6.3

Jest to reduktor ogniskowej (Telekompresor) przykładowo z f/10 do f/6,3 do zastosowań CCD i wizualnych zmieniający teleskop Schmidta-Cassegraina o światłosile f/10 w system o światłosile f/6,3, system SCT z f/6,3 w system z f/4 a teleskop Ritchey-Chrétiena f/8 w system f/5. Dzięki temu można uzyskać znacznie większe pole widzenia na danym detektorze.


449,00zł brutto


Jest to reduktor ogniskowej (Telekompresor) przykładowo z f/10 do f/6,3 do zastosowań CCD i wizualnych zmieniający teleskop Schmidta-Cassegraina o światłosile f/10 w system o światłosile f/6,3, system SCT z f/6,3 w system z f/4 a teleskop Ritchey-Chrétiena f/8 w system o światłosile f/5. Dzięki temu można uzyskać znacznie większe pole widzenia na danym detektorze, co jest szczególnie ważne do fotografowania obiektów mgławicowych oraz pomoże znacząco zmniejszyć czasy ekspozycji o 60%.

Jest to 4-elementowa konstrukcja optyczna o aperturze czynnej 41mm pokryta warstwami MC. Można go stosować w teleskopach Meade z serii LX lub RCX400 lub np. we wszystkich innych modelach SCT o aperturach od 5" do 20". Można go używać z kamerą CCD dowolnego producenta wyposażoną w czip niezależnie czy CCD czy C-mos, za każdym razem uzyskując dobre rezultaty przy odległości bazowej 85mm która zapewnia mu stopień kompresji 0,63x.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów