Szukaj

Kategorie

Reduktor ogniskowej GSO 0,5x 2”

Reduktor ogniskowej GSO 0,5x 2”

Reduktor ogniskowej dzięki standardowemu gwintowi filtrowemu 2" może być zamocowany na akcesoriach (okulary, adaptery fotograficzne itd.), przystosowanych do filtrów 2". Użycie tego reduktora zmniejsza ogniskową teleskopu o połowę, dzięki czemu osiągniemy szersze pole widzenia oraz  4 krotnie zmniejszone czasy ekspozycji. 


135,00zł brutto


Reduktor ogniskowej dzięki standardowemu gwintowi filtrowemu 2" może być zamocowany na akcesoriach (okulary, adaptery fotograficzne itd.), przystosowanych do filtrów 2". Użycie tego reduktora zmniejsza ogniskową teleskopu o połowę, dzięki czemu osiągniemy szersze pole widzenia oraz  4 krotnie zmniejszone czasy ekspozycji. Dla przykładu zastosowanie tego reduktora zmieni teleskop o światłosile F10 na układ F/5.

Reduktor składa się z dwóch elementów optycznych z warstwami MC, jest achromatyczny, oraz wyposażony jest w  żeński gwint 2" pozwalający na zastosowanie dodatkowych filtrów w tym rozmiarze. Reduktor ogniskowej nadaje się do astrofotografii i obserwacji wizualnych z okularami w oprawie 2" oraz 1,25" poprzez odpowiednią redukcję 2"/1,25", wtedy będzie świetnie pracował pozwalając na uzyskanie takich pól widzenia jak w 2" okularach o dwa razy dłuższej ogniskowej.


Dane techniczne :


- krotność : 0,5x
- oprawa : 2"

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty