Szukaj

Kategorie

Kamera ATIK 460EX Mono

Kamera ATIK 460EX Mono

Wszystkie zdjęcia

Profesjonalna kamera CCD. Wyposażona w monochromatyczny 16-bitowy przetwornik CCD o rozdzielczości 2750x2200 pikseli w najnowszej generacji technologii EXview. Aparat ten ma znakomitą wydajność Quantum, bardzo niski poziom szumów i doskonałą izolację termiczną.


10 479,00zł brutto


Profesjonalna kamera CCD. Wyposażona w monochromatyczny 16-bitowy przetwornik CCD o rozdzielczości 2750x2200 pikseli w najnowszej generacji technologii EXview. Aparat ten ma znakomitą wydajność Quantum, bardzo niski poziom szumów i doskonałą izolację termiczną. Model ten to idealne dopasowanie do teleskopów powszechnie stosowanych przez amatorów, do większych SCTs lub RCS.Jedna z najlepiej sprzedających się kamer produkowanych przez ATIKa. Przeznaczona jest do  zaawansowanej astrofotografii jak też do badań naukowych (przy zastosowaniu odpowiednich filtrów może być  wykorzystywana do profesjonalnej fotometrii, niewielki poziom szumów pozwoli tu uzyskać znaczny zasięg gwiazdowy). Kamera posiada szybki i nowoczesny interfejs USB 2.0. Jest szczególnie dobrze dopasowane do systemów HyperStar, co zapewnia bardzo szybkie, wysokiej rozdzielczości szerokie pole widzenia.
Chłodzenie kamery zrealizowane zostało z użyciem ogniwa peltiera. Ogniwo to pozwala na obniżenie temperatury detektora o 25 stopni względem temperatury otoczenia co oznacza że nawet w najcieplejsze letnie noce detektor będzie schłodzony do temperatury niższej od zera stopni. Co istotne, obserwator ma pełną kontrolę nad temperaturą  przetwornika, może programowo ustalać temperaturę matrycy co jest sporym ułatwieniem przy redukcji klatek z wykorzystaniem darkframe'ow.

Kamera jest lekka, waży zaledwie 400 gramów i nie jest znaczącym obciążeniem dla wyciągu okularowego. Jak na silnie chłodzoną kamerę CCD niskie jest też zużycie energii co ułatwia pracę w  terenie.

Dane techniczne :

- Typ czujnika : CCD - Sony ICX694
- Rozdzielczość : 2750x2200 pixeli
- Rozmiar pixela : 4.54 µM x 4.54 µM
- Przetwarzanie obrazu : 16 bit
- Redukcja szumów : 5e-
- Interface : Mini-USB 2.0 High Speed
- Zasilanie : 12V DC 1A
- Maksymalny czas ekspozycji : bez ograniczeń
- Minimalny czas ekspozycji : 1/1000 sekundy
- Chłodzenie : Termoelektryczne =-25°C
- Waga : 400 g

Wyposażenie :

- kamera z adapterem 1,25”
- przewód USB o długości 3 metrów
- przewód zasilania z samochodu (1.8 m)
- zasilacz
- oprogramowanie na płycie CD
- instrukcja
- do kamery dołączone jest oprogramowanie Capture pozwalające na kontrolę nad pracą kamery CCD. Dołączono też pluginy pozwalające na użytkowanie kamery z programami AstroArt oraz MaximDL

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty