Szukaj

Kategorie

Kamera CCD DMK 21AG618.AS B/W

Kamera CCD DMK 21AG618.AS B/W

Monochromatyczna kamera w wersji Giga-Ethernet (LAN) bez filtra IR-Cut przeznaczona do zastosowań astronomicznych, w szczególności do obserwacji planet. Z racji tego że posiada ona długie czasy naświetlania możliwe jest również rejestrowanie obiektów słabszych takich jak jaśniejsze mgławice, galaktyki czy też gromady kuliste.


2 809,00zł brutto


Monochromatyczna kamera w wersji Giga-Ethernet (LAN) bez filtra IR-Cut przeznaczona do zastosowań astronomicznych, w szczególności do obserwacji planet. Z racji tego że posiada ona długie czasy naświetlania możliwe jest również rejestrowanie obiektów słabszych takich jak jaśniejsze mgławice, galaktyki czy też gromady kuliste. Wersje AU618 wyposażone została w nowy chip Sony ICX618 AQA  gwarantujący wyższą czułość niż w dotychczas produkowanych kamerach Imaging Source.

Kamera jest jedną z najszybszych w tej kategorii na rynku. Gwarantuje ona uzyskiwanie 60 klatek na sekundę co w przypadku obserwacji planetarnych ze stackowaniem może być bardzo przydatne. Obraz przychodzący z kamery może być zapisywany zarówno w formacie AVI jak i w postaci serii obrazów BMP.

Chip Sony-ICX 618ALA to progresywny monochromatyczny przetwornik CCD o rozdzielczości 640x480 pikseli. Dzięki zastosowaniu takiego przetwornika możliwe jest uzyskiwanie długich czasów ekspozycji bez pojawienia się wyraźnych szumów. Zaskakująco dobra jest też czułość tej kamery. Dla uzyskania maksymalnej jakości obrazu zrezygnowano z kompresji strumienia wideo, dla pokrycia maksymalnej części pasma promieniowania zrezygnowano ze stosowanego zazwyczaj filtru podczerwieni. Dzięki takim parametrom kamera może być użyteczna w zastosowaniach naukowych, przemysłowych czy też medycznych.

Kamera podłączana jest za pomocą kabla sieciowego LAN. Do kompletu dołączone są sterowniki oraz oprogramowanie IC.Capture.AS (kompatybilne z Windowsem XP,Vista,7 w wersji 32-bitowej i 64 bitowej).

Dane techniczne :

- Przetwornik ACD : 8-bitowy
- Przetwornik CCD : Sony ICX618ALA
- Format przetwornika : 1/4"
- Rozdzielczość : 640x480
- Mocowanie : C/CS mount
- Interfejs : LAN GigaEthernet
- Formaty video : 640x480 60,30,15,7.5,3.75 FPS Y800,
- Zasilanie : z zewnętrznego zasilacza
- Czasy ekspozycji : od 1/10000s do 60 minut
- Wzmocnienie : 0dB od 36dB
- Waga : 265g

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty