Szukaj

Kategorie

Kamera ATIK 450 Color

Kamera ATIK 450 Color

Profesjonalna kamera CCD - Sony ICX655 5 megapikseli. Wyposażona w monochromatyczny 16-bitowy przetwornik CCD o rozdzielczości 2448x2050 pikseli. Jedna z najlepiej sprzedających się kamer produkowanych przez ATIKa, charakteryzuje się bardzo niskimi szumami. Przeznaczona jest do  zaawansowanej astrofotografii jak też do badań naukowych .


7 779,00zł brutto


Profesjonalna kamera CCD - Sony ICX655 5 megapikseli. Wyposażona w monochromatyczny 16-bitowy przetwornik CCD o rozdzielczości 2448x2050 pikseli. Jedna z najlepiej sprzedających się kamer produkowanych przez ATIKa, charakteryzuje się bardzo niskimi szumami. Przeznaczona jest do  zaawansowanej astrofotografii jak też do badań naukowych (przy zastosowaniu odpowiednich filtrów może być  wykorzystywana do profesjonalnej fotometrii, niewielki poziom szumów pozwoli tu uzyskać znaczny zasięg gwiazdowy). Kamera posiada szybki i nowoczesny interfejs USB 2.0. Jest szczególnie dobrze dopasowane do systemów HyperStar, co zapewnia bardzo szybkie, wysokiej rozdzielczości szerokie pole widzenia.
Chłodzenie kamery zrealizowane zostało z użyciem ogniwa peltiera. Ogniwo to pozwala na obniżenie temperatury detektora o 30 stopni względem temperatury otoczenia co oznacza że nawet w najcieplejsze letnie noce detektor będzie schłodzony do temperatury niższej od zera stopni. Co istotne, obserwator ma pełną kontrolę nad temperaturą  przetwornika, może programowo ustalać temperaturę matrycy co jest sporym ułatwieniem przy redukcji klatek z wykorzystaniem darkframe'ow.

Kamera jest lekka, waży zaledwie 400 gramów i nie jest znaczącym obciążeniem dla wyciągu okularowego. Jak na silnie chłodzoną kamerę CCD niskie jest też zużycie energii co ułatwia pracę w  terenie.

Dane techniczne :

- Typ czujnika : CCD - Sony ICX655
- Rozdzielczość : 2448x2050 pixeli
- Rozmiar pixela : 3.45 µM x 3.45 µM
- Przetwarzanie obrazu : 16 bit
- Redukcja szumów : 5e-
- Interface : Mini-USB 2.0 High Speed
- Zasilanie : 12v DC 1A
- Maksymalny czas ekspozycji : bez ograniczeń
- Minimalny czas ekspozycji : 1/1000 sekundy
- Chłodzenie : Termoelektryczne T=-30°C
- Waga : 400 g

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów