Szukaj

Kategorie

Kamera Atik 450L

Kamera Atik 450L

ATIK 450 jest pierwsza kamerą CCD wykorzystująca znakomity przetwornik SONY ICX655 o rozdzielczości 5 megapikseli. Jest to jeden z najnowszych przewrotników SONY, zbudowany w najnowszej niskoszumowej technologii, o dużej rozdzielczości i dobrej efektywności kwantowej.


8 109,00zł brutto


ATIK 450 jest pierwsza kamerą CCD wykorzystująca znakomity przetwornik SONY ICX655 o rozdzielczości 5 megapikseli. Jest to jeden z najnowszych przewrotników SONY, zbudowany w najnowszej niskoszumowej technologii, o dużej rozdzielczości i dobrej efektywności kwantowej. Przetwornik 5MP jest idelany przy sprzęcie krótkoogniskowym, światłosilnym takim jak np. refraktory Equinox 66, WO Megrez 72 itp. Kamera taka w połączeniu z tego typu sprzętem daje obraz silnie powiększony, o rozmiarach porównywalnych z tymi jakie mają obrazy z lustrzanek cyfrowych

Kamery ATIK serii 4 są modyfikacją kamer ATIK 3xx o znacznie węższym korpusie. Zaprojektowane z myślą o montażu w ognisku pierwotnym teleskopów SCT z systemem FASTAR oraz z nowszym systemem HYPERSTAR. Spisują się dobrze wszedzie tam gdzie potrzebna jest lekka kamera o niewielkich gabarytach. Kamery ATIK 4xx posiadają precyzyjnie regulowane chłodzenie upraszczające procedurę wykonywania ciemnych klatek. Do zasilania wystarczy zwykły zasilcz o napięciu 12V.

Charakterystyka :

- Przetwornik 5MPix z pikselem o rozmiarach 3.45um
- Elektronika minimalizująca szumy
- Niewielka obudowa pozwalająca na stosowanie kamery w systemach FASTAR i HYPERSTAR
- Regulowane chłodzenie, do -30 stopni poniżej temperatury otoczenia.

Dane techniczne :

- sensor: Sony ICX655
- rozdzielczość pozioma: 2448 px
- rozdzielczość pionowa: 2050 px
- rozmiar piexela: 3.45x3.45 μm
- przetwornik analogowo/cyfrowy: 16 bit
- odczyt szumu: 5e-
- interfejs: Mini-USB 2.0
- zasilanie: 12V DC, 1A
- chłodzenie termoelektryczne: ΔT= -30°C max
- waga: 400g
- wymiary: 60x121 mm

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów