Szukaj

Kategorie

Kamera ATIK 314L+ CCD Kolorowa

Kamera ATIK 314L+ CCD Kolorowa

Profesjonalna kamera CCD średniej rozdzielczości. Wyposażona w kolorowy 16-bitowy przetwornik CCD o rozdzielczości 1392x1040 pikseli. Kamera charakteryzuje się bardzo niskimi szumami, dwukrotnie mniejszymi niż w modelu Atik 16IC. Przeznaczona jest do zaawansowanej astrofotografii, pozwala uzyskać interesujące rezultaty bez konieczności stosowania dodatkowych filtrów.


5 365,00zł brutto


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


Profesjonalna kamera CCD średniej rozdzielczości. Wyposażona w kolorowy 16-bitowy przetwornik CCD o rozdzielczości 1392x1040 pikseli. Kamera charakteryzuje się bardzo niskimi szumami, dwukrotnie mniejszymi niż w modelu Atik 16IC. Przeznaczona jest do zaawansowanej
astrofotografii, pozwala uzyskać interesujące rezultaty bez konieczności
stosowania dodatkowych filtrów.
Kamera posiada szybki i nowoczesny interfejs USB 2.0. Przy tej wielkości matrycy pozwala to na przesłanie obrazu do komputera w czasie 1.8 sekundy. Kamera posiada też tryb podglądu (preview mode) umożliwiający wycentrowanie teleskopu z kamerą na dany obiekt czy też pozwalający wstępnie ustalić parametry ekspozycji. Przesył obrazu w takim trybie jest dwukrotnie szybszy (2 megapiksele na sekundę). Chłodzenie kamery zrealizowane zostało z użyciem ogniwa Peltiera. Ogniwo to pozwala na obniżenie temperatury detektora o 27 stopni względem temperatury otoczenia co oznacza że nawet w najcieplejsze letnie noce detektor będzie schłodzony do temperatury niższej od zera stopni.
Co istotne, obserwator ma pełną kontrolę nad temperaturą przetwornika, może programowo ustalać temperaturę matrycy, co jest sporym ułatwieniem przy redukcji klatek z wykorzystaniem darkframe'ow.

Kamera jest lekka, waży zaledwie 400 gramów i nie jest znaczącym obciążeniem dla wyciągu okularowego. Jak na silnie chłodzoną kamerę CCD niskie jest też zużycie energii - przy 12V kamera pobiera prąd o natężeniu 0.8A.

Przy rozmiarze piksela 6.45 mikrona przekątna matrycy ma rozmiar 11mm

Dane techniczne :

- Typ przetwornika: CCD - Sony ICX-285AL (kolorowy)
- Rozdzielczość pozioma 1392 pixeli
- Rozdzielczość pionowa 1040 pixeli
- Rozmiar piksela 6.45µM x 6.45 µM
- ADC 16 bit
- Szumy odczytu: 4e-
- Interfejs USB 2.0
- Zasilanie: 12v DC 0.8A
- Maksymalny czas ekspozycji: nieograniczony
- Minimalny czas ekspozycji: 1/1000s
- Port autoguidera: wbudowany, w standardzie ST-4
- Chłodzenie: termoelektryczne, ogniwem Peltiera, T=-27°C
- Waga: około 400 g.

Wyposażenie :

- kamera z adapterem 1,25”
- przewód USB o długości 3 metrów
- przewód zasilania z samochodu (1.8 m)
- zasilacz
- oprogramowanie na płycie CD
- instrukcja
- do kamery dołączone jest oprogramowanie Capture pozwalające na kontrolę nad pracą kamery CCD. Dołączono też pluginy pozwalające na użytkowanie kamery z programami AstroArt oraz MaximDL

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów