Szukaj

Kategorie

Zestaw filtrów Baader LRGB-CCD 1,25"

Zestaw filtrów Baader LRGB-CCD 1,25"

Najnowszy zestaw filtrów LRGB produkcji Baadera przeznaczony do astrofotografii przy pomocy monochromatycznych kamer CCD.


909,00zł brutto


Najnowszy zestaw filtrów LRGB produkcji Baadera przeznaczony do astrofotografii przy pomocy monochromatycznych kamer CCD. Serię obrazów czarno-białych uzyskiwanych kolejno przy użyciu filtrów czerwonego (R), zielonego(G), niebieskiego(B) oraz filtru luminancji(l) złożyć można przy użyciu odpowiedniego oprogramowania w obraz barwny którego szczegółowość i jakość przy prawidłowym przeprowadzeniu całej operacji jest znacznie wyższa niż w przypadku pojedynczego obrazu uzyskiwanego z kamery kolorowej. Filtry R,G oraz B służą naświetlaniu kolejnych składowych barwy, filtr L odpowiada zaś za odwzorowanie całego zakresu widzialnego, z odcięciem pasma podczerwieni oraz ultrafioletu (działa identycznie jak filtry UV/IR Cut). Jest to zestaw filtrów o doskonałej jakości, charakteryzują się one bardzo stromymi zboczami pasma przepuszczalności, charakterystyki mają wręcz prostokątne kształty,na nieomal całej szerokości przepuszczalnego pasma sprawność filtru sięga 97%-99%. Co więcej pomiędzy pasmami filtru zielonego i czerwonego zachowano wąski ale wyraźnie zaznaczony odstęp w którym mieści się linia sodu emitowana przez uliczne latarnie. W pewnym sensie zestaw spełnia więc rolę filtru LP, żaden z obrazów wchodzących w skład sekwencji RGB nie zarejestruje głównej składowej światła latarni sodowych. Ciekawostką jest też to że pasma przepuszczalności filtrów B i G zazębiają się nieznacznie przy długości fali bliskiej 500nm - pozwala to wykorzystać kombinację filtru B i G w roli filtru O III.

Filtr B - niebieski - pasmo od około 380nm do 510nm. Zawiera linie OIII oraz H-beta
Filtr G - zielony - pasmo od około 390nm do 580nm.
Filtr R - czerwony - pasmo od około 595nm do 680nm. Zawiera linie H-alfa oraz S-II
Filtr L - luminancja - pasmo widzialne od 400 do 685nm, odcina ultrafiolet i podczerwień.

Wszystkie filtry mocowane są w gwintowanych oprawach a ich długości są jednakowe i zgodne z długościami opraw innych filtrów Baadera. Każdy filtr pakowany jest osobno w plastikowe pudełko ochronne.

Dane techniczne :

W skład zestawu wchodzą następujące filtry :
#2458470R-CCD
#2458470G-CCD
#2458470B-CCD
#2459207A UV/IR L-Filter
- Średnica filtra : 1,25"

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów