Szukaj

Kategorie

Filtr mgławicowy 2” CLS Explore Scientific

Filtr mgławicowy 2” CLS Explore Scientific

Wszystkie zdjęcia

Działanie filtru CLS polega na blokowaniu światła lamp rtęciowych i sodowych oraz innych lamp przyczyniających się do zaświetlenia nocnego nieba, a z drugiej strony na przepuszczaniu innych, bardziej użytecznych długości fal.
Szerokopasmowe filtry CLS Explore Scientific to wysokowydajne filtry typu Light Pollution wykorzystują charakterystykę tzw. mgławic emisyjnych. 


329,00zł brutto

BRTL03102200


Jedną z największych przeszkód podczas obserwacji nocnego nieba jest jego rozjaśnianie przez sztuczne oświetlenie takie jak światło latarni. Powoduje to ograniczenie możliwości obserwacji obiektów znajdujących się poza naszym układem słonecznym. Działanie filtru CLS polega z jednej strony na blokowaniu światła lamp rtęciowych i sodowych oraz innych linii emisyjnych pochodzących od naturalnych i sztucznych źródeł światła przyczyniających się do zaświetlenia nocnego nieba, a z drugiej strony na przepuszczaniu innych, bardziej użytecznych długości fal.
Szerokopasmowe filtry CLS Explore Scientific to wysokowydajne filtry typu Light Pollution wykorzystują charakterystykę tzw. mgławic emisyjnych. Obiekty te emitują specyficzne barwy tzw. linie emisyjne. Linie te są zależne od kompozycji chemicznej obiektów. Filtry mgławicowe CLS Explore Scientific przepuszczają trzy linie mgławicowe: linię podwójnie zjonizowanego tlenu (496 i 501 nm), linię wodoru H-beta (486 nm) oraz głęboko czerwone pasmo linii H-alfa (656 nm). Wykorzystują one także fakt, że sztuczne oświetlenie emituje wiązki światła o szczególnej charakterystyce i kolorystyce, blokują te barwy, podnosząc kontrast światła emitowanego przez obiekty nocnego nieba. Pasmo filtra w tym regionie ma transmisję ponad 90%.

W rezultacie umożliwiają one dostrzeżenie obiektów, które wcześniej były zupełnie niewidoczne. Dla przykładu na terenach podmiejskich duża galaktyka M101 lub NGC 6992 czy nawet jasna mgławica Dumbell M27 nie są dobrze widoczne. Dzięki zastosowaniu filtrów możliwe jest dostrzeżenie  tych mgławic oraz szczegółów ich struktury.

Filtry mgławicowe Explore Scientific posiadają indywidualny certyfikat testowy, który jest Twoją gwarancją, że otrzymasz produkt wysokiej jakości. 

Podstawowe cechy:

- filtr szerokopasmowy
- blokuje całe spektrum światła prócz linii widmowej O-III, H-beta i H-alfa
- nadaje się zarówno do obserwacji wizualnych jak i fotografii kamerami CCD
- oprawa 2"

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów