Szukaj

Kategorie

Mikroskop Delta Optical Evolution 100 TRINO PLAN LED

Doskonały mikroskop o ergonomicznej budowie do zastosowania w biologii, bakteriologii, immunologii, farmacji, weterynarii i innych dziedzinach naukowych. Bardzo popularny model wśród lekarzy weterynarii oraz w laboratoriach analitycznych i pracowniach uczelnianych.


2 999,00zł brutto

DO-3506


Doskonały mikroskop o ergonomicznej budowie do zastosowania w biologii, bakteriologii, immunologii, farmacji, weterynarii i innych dziedzinach naukowych. Bardzo popularny model wśród lekarzy weterynarii oraz w laboratoriach analitycznych i pracowniach uczelnianych.

 

Bardzo jasne i kontrastowe obiektywy planachromatyczne. Trzeci tubus optyczny pozwala na wygodne podłączenie aparatu lustrzanego lub kamery mikroskopowej, co pozwala tworzyć dokumentację oraz prezentować preparaty większej grupie słuchaczy.

 

Mikroskop posiada wygodne pokrętło blokady stolika (przełącznik-dźwignia), które pozwala, po uzyskaniu ostrego obrazu, zablokować górne położenie stolika. Dzięki temu opuszczając stolik, aby zmienić preparat, z łatwością umieszczamy go z powrotem w płaszczyźnie ostrości. Pozwala to również uniknąć zniszczenia preparatu w wyniku nieuważnego posługiwania się pokrętłem ruchu zgrubnego.

 

Duże możliwości rozbudowy: dodatkowe obiektywy, okulary, kamery, kontrast fazowy, ciemne pole, polaryzacja. Rozszerzając mikroskop o zestaw do epifluorescencji otrzymujemy najlepszą ofertę na rynku pod względem jakości i ceny. W zestawie standardowym są filtry B i G, opcjonalnie: U i V.

 

Wersja z oświetleniem diodowym LED. Diody LED nie nagrzewają się tak jak tradycyjne żarówki halogenowe (preparat nie ulega nagrzewaniu, nie ma konieczności robienia przerw aby oświetlacz schłodził się), czas życia diod jest znacznie dłuższy (kilkadziesiąt tysięcy godzin). Barwa oświetlenia uzyskiwanego za pomocą diod LED jest zbliżona do światła białego.

Dane Techniczne:

długość mechaniczna tubusu: 160 mm

głowica typu Siedentopf (tubusy rozchylane podobnie jak w lornetkach) – trinokularowa (do podłączenia kamery lub aparatu), obracana 360º, pochylenie 30º

regulacja dioptryjna (+/- 5 dioptrii) w lewym tubusie okularowym

regulowany rozstaw tubusów (źrenic) w zakresie 55-75 mm

powiększenie 40x -1000x (z opcjonalnymi okularami 16x powiększenia maksymalne można zwiększyć do 1600x)

okulary z odrzuconą źrenicą (typu HP – high point) szerokopolowe WF10x/20 mm – 2 szt.

 

obiektywy planachromatyczne:

* 4x (N.A. 0,1)

* 10x (N.A. 0,25)

* 40x (amortyzowany, N.A. 0,65)

* 100x (amortyzowany, immersyjny, N.A. 1,25)

 

rewolwer obiektywowy pięciogniazdowy

współosiowe pokrętła ogniskowania makro i mikro po obu stronach statywu

działka pokrętła ruchu drobnego - 0,002 mm (2 μm)

pokrętło (dźwignia) do szybkiej blokady położenia stolika (łatwy powrót do płaszczyzny ostrości, zabezpieczenie preparatu i obiektywu przed zniszczeniem) - regulacja momentu obrotowego pokrętła zgrubnego (pokrętło)

stolik przedmiotowy o wymiarach 141 mm X 132 mm, umożliwiający zamocowanie jednocześnie dwóch szkiełek przedmiotowych

przesuw preparatu X/Y 72 x 53 mm, pokrętła przesuwu w jednej osi, z prawej strony pod stolikiem

kondensor Abbego N.A.=1,25 z aperturową przysłoną irysową, odchylane gniazdo na filtry, wysokość kondensora regulowana pokrętłem z lewej strony pod stolikiem

wbudowany w podstawę statywu zasilacz i oświetlacz diodowy LED z regulacją jasności

solidny metalowy statyw z uchwytem do przenoszenia

w komplecie: filtr zielony, olejek immersyjny, antystatyczny pokrowiec przeciwkurzowy na mikroskop, kabel zasilający, zapasowe bezpieczniki, polskojęzyczna instrukcja obsługi.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów