Szukaj

Kategorie

Mikroskop stereoskopowy Delta Optical SZ-450B + statyw F2

Solidny mikroskop stereoskopowy / techniczny z żeliwną podstawą przeznaczony do obserwacji w świetle odbitym.


2 339,00zł brutto

DO-3622


Solidny mikroskop stereoskopowy / techniczny z żeliwną podstawą przeznaczony do obserwacji w świetle odbitym.

 

Mikroskopy techniczne serii Delta Optical SZ-430 (B i T, dawniej seria 453) oraz SZ-450 (B i T, dawniej seria 454) są następcami popularnego modelu Delta Optical XTL-IV. Nowa wersja posiada ulepszoną konstrukcję optyczną i mechaniczną. Zmiany wprowadziliśmy pod wpływem licznych sugestii naszych klientów – zdecydowaliśmy się poprawić jakość.

 

Model SZ-450 występuje w dwóch wariantach - z głowicą binokularową (DO SZ-450B) oraz trinokularową (SZ-450T - trzeci niezależny tor optyczny do montażu kamery).

 

Głowica stereoskopowa umieszczona na długim ruchomym obrotowym ramieniu wysuwa się na odległość 460 mm od osi pionowego wspornika (wysokość wspornika 455 mm), przez co pozwala na wygodną obserwację dużych obiektów. Obraz widziany jest w trzech wymiarach (stereoskopowo), dzięki czemu potrafimy ocenić głębię, rozpoznajemy co jest bliżej nas a co dalej. Duża odległość robocza (180 mm) umożliwia obserwowanie większych obiektów oraz stosowanie narzędzi do manipulacji (np. lutownica). Każdy okular (10X) posiada regulację dioptryjną (kompensacja wady wzroku). Okulary mikroskopowe przystosowane są do obserwacji przez osoby noszące okulary korygujące wadę wzroku, dzięki gumowym osłonom szkła korekcyjne nie są narażone na przypadkowe porysowanie. Całość zamocowana jest na stabilnej żeliwnej podstawie. Pełny zakres powiększeń wersji SZ-450 to 5x-45x (zoom). Statyw można zmontować w konfiguracji z wysięgnikiem, a także bez niego (w przypadku np. ograniczonego miejsca). W tym celu uchwyt głowicy należy zamontować na głównej kolumnie statywu.

 

Z okularami opcjonalnymi (do dokupienia, patrz zakładka "polecane produkty") o powiększeniu 20x uzyskujemy powiększenia od 10x do 90x, natomiast z dodatkowym obiektywem (do dokupienia) 2x można uzyskać powiększenie do 180x.

 

Mikroskop Delta Optical SZ-450B idealnie sprawdzi się nie tylko w mechanice precyzyjnej oraz elektronice, ale także w konserwacji sztuki i renowacji zabytków, kryminalistyce, pracowni protetycznej, kontroli jakości w laboratoriach przemysłowych, zoologii, botanice, pszczelarstwie, obserwacji minerałów i kolekcji numizmatycznych czy filatelistycznych i wielu innych dziedzinach nauki, przemysłu oraz pracach mikromanipulacyjnych.

 

Mikroskop w komplecie nie posiada oświetlacza, gdyż można wykorzystać różne rozwiązania, w zależności od oczekiwanego efektu. Oferujemy bezcieniowe diodowe (LED) oświetlacze pierścieniowe z regulacją jasności, a także oświetlacze halogenowe światłowodowe - typu "gęsia szyja" oraz pierścieniowe, montowane na obiektywie.

 

UWAGA: Z tym mikroskopem można użyć również kamery mikroskopowej, którą można zainstalować w tubusie okularowym, po uprzednim wyciągnięciu jednego z okularów.

Dane Techniczne:

nasadka binokularowa, pochylenie 45°

regulacja rozstawu źrenic – 52-75 mm

okulary szerokopolowe EW10x/20mm z gumowymi osłonami ochronnymi - 2 szt.

regulacja dioptryjna niezależna obu okularach +/- 5 dioptrii

dodatkowy obiektyw 0,5x (do zamontowania na głowicy zoom)

zakres płynnej zmiany powiększenia (zoom) – 1–4,5x

pełny zakres powiększeń (z wykorzystaniem okularów 10x oraz dodatkowego obiektywu 0,5x) mieści się w zakresie 5x-45x

współczynnik powiększenia (zoom) – 1:4,5

wyskalowane pokrętło zmiany powiększenia - naniesione wartości do obliczania aktualnego łącznego powiększenia

 

Dostępne konfiguracje w skompletowaniu standardowym:

 

* głowica zoom + okulary 10x

- zakres powiększeń: 10x - 45x

- obserwowane pole widzenia: 20 mm - 4,5 mm

- odległość robocza: 97 mm

 

* głowica zoom + okulary 10x + obiektyw 0,5x

- zakres powiększeń: 5x - 22,5x

- obserwowane pole widzenia: 39 mm - 8,8 mm

- odległość robocza: 185 mm - 180 mm

 

wymiary podstawy statywu: szerokość – 395 mm, głębokość – 275 mm, wysokość 32 mm, grubość 24 mm

wysokość pionowego statywu (od powierzchni podstawy) – ok. 455 mm, średnica ramienia 29,5 mm

długość poziomego ramienia 365 mm

pierścień blokowany na dowolnej wysokości pionowego ramienia pozwalający na obrót poziomego ramienia wokół pionowej osi

uchwyt głowicy stereoskopowej jest utrzymywany dokładnie w pionie we wszystkich położeniach, dzięki specjalnej prowadnicy (wycięcie na całej długości ramienia)

uchwyt głowicy stereoskopowej mocowany na pionowym krótkim ramieniu, wokół którego może się obracać w zakresie 360°

pokrętło makro umożliwia ruch uchwytu głowicy w pionie w zakresie ok. 50 mm

pokrętła ogniskowania posiadają regulację oporu ruchu.

możliwość obrotu głowicy stereoskopowej wokół małego pionowego ramienia, jak również możliwość obrotu poziomego ramienia wokół pionowego dużego ramienia

maksymalna odległość osi optycznej głowicy stereoskopowej zamocowanej w uchwycie głowicy od osi pionowego ramienia – ok. 460 mm

maksymalna wysokość od blatu stołu (a nie górnej powierzchni podstawy) płaszczyzny oporowej uchwytu głowicy stereoskopowej (na której to płaszczyźnie opiera się głowica stereoskopowa) – ok. 355 mm

masa statywu: 11 kg

montaż mikroskopu nie wymaga użycia narzędzi.

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów