Szukaj

Kategorie

Okular Tele Vue Delos 3,5 mm

Okular Tele Vue Delos 3,5 mm

Okular TeleVue Delos 3,5 mm to najnowsza konstrukcja firmy TeleVue. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych modeli, okulary doskonale spisują się w krótkoogniskowych teleskopach zwierciadlanych, korekcja wad optycznych w polu widzenia nie budzi tutaj zastrzeżeń.


1 659,00zł brutto


Okular TeleVue Delos 3,5 mm to najnowsza konstrukcja firmy TeleVue. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych modeli, okulary doskonale spisują się w krótkoogniskowych teleskopach zwierciadlanych, korekcja wad optycznych w polu widzenia nie budzi tutaj zastrzeżeń. Bardzo dobrze prezentuje się korekcja dystorsji geometrycznych, na brzegach obrazu nie widać zniekształceń i przebarwień co niewątpliwie będzie dużym plusem przy obserwacji tarczy księżycowej. Soczewka najbliżej oka posiada 35mm średnicy, co wraz z muszlą oczną o bezstopniowej regulacji wysokości pozwala na idealne dopasowanie pozycji i skuteczne ograniczenie niechcianych odbić wewnętrznych.

Delos jest niejako rozwinięciem koncepcji serii Nagler i postrzegany jest jako odpowiednik Ethosa, o zmniejszonym do 72 stopni polu widzenia. Jest to pole odpowiednie dla naturalnego kąta widzenia ludzkiego oka, bez potrzeby "rozglądania się w okularze". Dodatkowo, Każdy Delos posiada mniejsze gabaryty od Ethosów i komfortowo odsuniętą źrenicę wyjściową ER=20 mm.

Okulary Nagler serii Delos przebijają osiągami najlepsze okulary lantanowe konkurencji, posiadając niedościgniony kontrast, kolorystykę i korekcję w światłosilnych teleskopach.

 

Dane techniczne :

- ogniskowa : 3,5 mm
- pole widzenia okularu : 72°
- odległość od oka : 20 mm
- średnica oprawy : 1,25"
- waga : 500 g

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów