Szukaj

Kategorie

Zestaw filtrów Celestron nr 1

Zestaw filtrów Celestron nr 1

Wyprodukowany przez Celestrona zestaw barwnych filtrów w standardzie 1.25" składa się z następujących czterech filtrów: #21 pomarańczowy, #80A pośredni niebieski #15 ciemnożółty , oraz filtr szary ND 25% 0,6 .


229,00zł brutto


Wyprodukowany przez Celestrona zestaw barwnych filtrów w standardzie 1.25" składa się z następujących czterech filtrów: #21 pomarańczowy, #80A pośredni niebieski #15 ciemnożółty , oraz filtr szary ND 25% 0,6. Oto szczegóły na temat poszczególnych filtrów:

#15 Ciemnożółty
Zalecane zastosowania dla tego filtra:
Księżyc - Poprawia kontrast między tworami na powierzchni Księżyca o zmiennej jasności w teleskopach 6" i większych, zwłaszcza gdy zastosujemy go w połączeniu z filtrem polaryzacyjnym lub filtrem neutralnej przepuszczalności. Wenus - trochę pomaga w uwidocznieniu nisko kontrastowego pasmowania chmur w grubej powłoce przesłaniającej planetę. Mars - zwiększa kontrast czap biegunowych, obszarów zaszronionych, niskich chmur oraz burz pyłowych względem obszarów pustynnych o barwie ochry. Wyostrza także brzegi żółtych chmur pyłowych. Jowisz - przydaje się do przyciemnienia prądów atmosferycznych zawierających tonacje o czysto niebieskim odcieniu oraz wydobycia szczegółów w małych czerwono-pomarańczowych tworach strefowych w pasach. Przydaje się do badań rejonów podbiegunowych. Saturn - przydaje się do przyciemnienia prądów atmosferycznych zawierających tonacje o czysto niebieskim odcieniu oraz wydobycia szczegółów w czerwono-pomarańczowych tworach strefowych w pasach. Poprawia widoczność przerwy Cassiniego w pierścieniach. Uran i Neptun - pomocny do wydobycia bardzo subtelnych ciemniejszych szczegółów w teleskopach 10" i większych. Komety - poprawia rozdzielczość obrazu warkoczy kometarnych.
Przepuszczalność 67 %

#21 Pomarańczowy
Zalecane zastosowania dla tego filtra:
Księżyc - bardzo przydaje się do poprawienia kontrastu między tworami powierzchniowymi w teleskopach 6" i większych, z filtrem polaryzacyjnym lub bez. Merkury - przyciemnia ziemskie niebo podczas obserwacji dziennych aby wydobyć rzadko dostrzegalne subtelne różnice albedo na powierzchni. Wenus - przyciemnia ziemskie niebo podczas obserwacji dziennych aby bardziej wyraźnie uwidocznić fazy. Mars - zwiększa kontrast czap biegunowych, obszarów zaszronionych, niskich chmur oraz burz pyłowych względem obszarów pustynnych o barwie ochry. Wyostrza także brzegi żółtych chmur pyłowych. Jowisz - uwidacznia strukturę pasów oraz wydobywa wstęgi i szczegóły w rejonach podbiegunowych. Saturn - poprawia strukturę pasów atmosferycznych i podkreśla rejony podbiegunowe o tonacji niebieskiej. Komety - można go nałożyć na filtr #38A aby poprawić kontrast pomarańczowych linii sodu D w gazowych warkoczach komet w teleskopach 10" i większych. Poprawia rozdzielczość obrazu głowy i warkoczy pyłowych w teleskopach 10" i większych. Obserwacje Słońca - stosuje się go jeśli chcemy uzyskać właściwe odwzorowanie barw gdy używamy filtra słonecznego z mylaru.
Przepuszczalność 46 %

#80A Pośredni niebieski
Zalecane zastosowania dla tego filtra:
Księżyc - bardzo przydaje się jako filtr księżycowy zwiększający kontrast przy ciemnym tle nieba w teleskopach 6" i większych. Merkury - może ułatwić obserwacje rzadko widocznych ciemniejszych tworów powierzchniowych oglądanych o zmroku, gdy planeta jest nisko nad horyzontem. Wenus - zwiększa kontrast widocznych czasami przyciemnień w górnej warstwie wenusjańskich chmur. Mars - przydaje się do poprawienia widoczności tworów powierzchniowych oraz lokalnych burz pyłowych, chmur i mgły z ziarenek lodu, w teleskopach 8" lub większych, zwłaszcza podczas występowania ciągle jeszcze nie wyjaśnionego fenomenu tzw. fioletowego przejaśnienia (kiedy to marsjańska atmosfera - zwykle widoczna w barwie fioletowej tylko jako jasny, jednolity dysk ze względu na rozpraszanie krótszych fal świetlnych w cienkiej atmosferze - staje się przezroczysta dla filtra fioletowego lub niebieskiego, odsłaniając duże ciemne twory powierzchniowe). Jowisz - używa się go głównie do wyostrzania granic między czerwonawymi pasami a przyległymi jasnymi strefami w górnej atmosferze. Pomaga umiejscowić Wielką Czerwoną Plamę i wstęgi w pasach. Saturn - wydobywa szczegóły w pasach, strefach oraz rejonach podbiegunowych tarczy planety. Komety - pozwala uzyskać największą rozdzielczość obrazu gazowych warkoczy kometarnych w teleskopach 8" i większych.
Przepuszczalność 30 %

Filtr szary o przepuszczalności 25 %
Filtr ten przepuszcza 30 % padającego (odbijanego) światła. Można go użyć jako filtra irradiacyjnego czyli redukującego poświatę, do obserwacji Księżyca i planet. Podobnie jak w przypadku filtrów o neutralnej przepuszczalności, pomaga to w rozdzielaniu gwiazd podwójnych przez redukcję poświaty i dyfrakcji wokół jaśniejszego składnika. Filtr przydaje się również do obserwacji naziemnych w lunetach z okularem 1.25"  podczas obserwacji ptaków lub badań przyrodniczych.
Przepuszczalność 25 %

Dane teczniczne:

 -Zestaw filtrów planetarnych 1,25":
- #15 Ciemnożółty
- #21 Pomarańczowy
- #80A Pośredni niebieski
- Filtr szary: ND 25 % 0,6
- Opakowanie zbiorcze na: 4 filtry

Filtry dostępne są tylko w zestawie!

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów