Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna SW 80ED OTAW Black Diamond

Tuba optyczna SW 80ED OTAW Black Diamond

Wszystkie zdjęcia

Tuba optyczna teleskopu 80mm APO ED  jest refraktorem apochromatycznym o średnicy czynnej 80mm umożliwiającym osiągnięcie znakomitych rezultatów, zarówno na polu obserwacji wizualnych, jak i astro-fotografii.


2 609,00zł brutto

SW-2008


Tuba optyczna teleskopu 80mm APO ED  jest refraktorem apochromatycznym o średnicy czynnej 80mm umożliwiającym osiągnięcie znakomitych rezultatów, zarówno na polu obserwacji wizualnych, jak i astro-fotografii. Dokładność, jakość materiałów i estetyka wykończenia składają się na ogólny, wyjątkowy wygląd teleskopu, który wyróżnia go od konkurencji. Sercem tego teleskopu jest obiektyw ED (Extra Low Dispersion Glass FPL-53) o ogniskowej 600mm, który dzięki swojej nowatorskiej konstrukcji pozbawiony jest widocznej aberracji chromatycznej powodującej powstawanie barwnych obwódek wokół jasnych obiektów. Daje on wyjątkowo ostre i kontrastowe obrazy w całym polu widzenia, umożliwiające m.in. obserwację subtelnych szczegółów na powierzchni planet i Księżyca w ich naturalnych barwach. Dodatkowe przesłony we wnętrzu tubusu oraz warstwy MC na obiektywie zapewniają wyjątkowy kontrast i jasność uzyskiwanych obrazów. Również stosunkowo niewielkie rozmiary teleskopu powodują, że jest on instrumentem wysoce mobilnym i łatwym w obsłudze. Model ten posiada  wyciąg typu Crayforda z mikrofocuserem, aluminiową walizkę oraz stopkę do szukacza, Całość stanowi najwyższą klasę instrumentów apochromatycznych za nieosiągalną do tej pory cenę z bardzo dobrym wyposażeniem w zestawie startowym!

Dane techniczne :

- System optyczny : refraktor apochromatyczny ED FPL-53
- Średnica czynna obiektywu : 80mm
- Ogniskowa : 600mm
- Światłosiła : 1:7.5
- Wyciąg okularowy : typu Crayford 2" z mikrofocuserem
- Okular : 2" 28 mm
- Szukacz : 9x50
- Nasadka kątowa: 2" 90° z adapterem 1.25"
- Obejmy : 2 sztuki (jedna z mocowaniem Piggyback )
- Szyna dovetail : 21cm
- Walizka: aluminiowa
- Dekle : przedni i tylni
- Waga : 2.47 kg

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty