Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher BKMAK 150 EQ5

Teleskop Sky-Watcher BKMAK 150 EQ5

Sercem tego teleskopu jest wysokiej klasy, bezaberracyjna optyka Maksutowa-Cassegraina o średnicy czynnej 150mm i ogniskowej 1800mm, która dzięki swojej unikatowej konstrukcji dostarcza nam ostrego i kontrastowego obrazu koniecznego do obserwacje subtelnych detali atmosfer i powierzchni planetarnych .

 


4 399,00zł brutto

SW-3005,SW-4151


Sercem tego teleskopu jest wysokiej klasy, bezaberracyjna optyka Maksutowa-Cassegraina o średnicy czynnej 150mm i ogniskowej 1800mm, która dzięki swojej unikatowej konstrukcji dostarcza nam ostrego i kontrastowego obrazu koniecznego do obserwacje subtelnych detali atmosfer i powierzchni planetarnych w ich naturalnych barwach w całym polu widzenia teleskopu. Dodatkowe przesłony we wnętrzu tubusu oraz warstwy MC na menisku zwiększają jasność i kontrast uzyskiwanych obrazów. Kompaktowe, niewielkie rozmiary teleskopu powodują, że jest on instrumentem mobilnym, wysokosprawnym i zarazem, poręcznym, bardzo łatwym w obsłudze. To typowy, mobilny wymiatacz balkonowy z wysokiej klasy planetarną optyką, idealny do zastosowania w miejscu obserwacji o małej przestrzeni manewrowej jakim jest zwykle balkon. 
Montaż paralaktyczny EQ5 (CG-5) oferuje wyjątkową stabilność i precyzję wraz z wieloma innymi wysoko użytecznymi funkcjami, przydatnymi dla każdego, nawet zaawansowanego astronoma. Głowica montażu pewnie spoczywa na szerokiej platformie montażowej statywu wykonanego ze stali nierdzewnej i wyposażonego w użyteczny stolik na akcesoria. Komplet zawiera ponadto wskaźnik wypoziomowania (poziomicę oczkową), regulację ustawienia szerokości geograficznej wraz ze skalą mikrometryczną oraz azumutalny regulator nastawu lunetki biegunowej na gwiazdę polarną. EQ5 posiada również grawerowane aluminiowe pierścienie nastawcze oraz pokrętła mikroruchów. Montaż ma możliwość opcjonalnego wyposażenia zestawu w lunetką biegunową oraz napęd w jednej lub obu osiach.

Parametry i wyposażenie :

- System optyczny : Maksutow-Cassegrain
- Średnica czynna menisku : 150mm
- Ogniskowa wypadkowa systemu : 1800mm
- Światłosiła : 1:12
- Użyteczne powiększenia : 30 - 300x
- Zdolność rozdzielcza : 0,94"
- Długość tuby optycznej : 39cm
- Waga : 14,5 kg
- Szukacz : 9x50mm z krzyżem
- Okular 2" : 28mm
- Nasadka kątowa : lustrzana 90° / 2"
- Złącze fotograficzne : 2"
- Montaż paralaktyczny : EQ-5 na stalowym statywie 
- Dekle : przedni i tylny w komplecie.

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!! ) .

 

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów