Szukaj

Kategorie

Teleskop "Orion" SkyView Pro 80mm APO ED EQ

Teleskop "Orion" SkyView Pro 80mm APO ED EQ

Teleskop SkyView Pro 80mm ED EQ jest połączeniem refraktora apochromatycznego o średnicy 80mm z doskonale sztywnym montażem Sky View Pro, umożliwiającym osiągnięcie znakomitych rezultatów, zarówno na polu obserwacji wizualnych, jak i astro-fotografii.


3 509,01zł brutto


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


Teleskop SkyView Pro 80mm ED EQ jest połączeniem refraktora apochromatycznego o średnicy 80mm z doskonale sztywnym montażem Sky View Pro, umożliwiającym osiągnięcie znakomitych rezultatów, zarówno na polu obserwacji wizualnych, jak i astro-fotografii. Dokładność, jakość materiałów i estetyka wykończenia składają się na ogólny, wyjątkowy wygląd teleskopu, który wyróżnia go od konkurencji. Sercem tego teleskopu jest obiektyw ED (Extra Low Dispersion Glass) o ogniskowej 600mm, który dzięki swojej nowoczesnej konstrukcji pozbawiony jest widocznej aberracji chromatycznej powodującej powstawanie barwnych obwódek wokół jasnych obiektów. Daje on wyjątkowo ostre i kontrastowe obrazy w całym polu widzenia, umożliwiające m.in. obserwację subtelnych szczegółów na powierzchni planet i Księżyca w ich naturalnych barwach. Dodatkowe przesłony we wnętrzu tubusa oraz warstwy MC na obiektywie zapewniają wyjątkowy kontrast i jasność uzyskiwanych obrazów. Również niewielkie rozmiary teleskopu powodują, że jest on instrumentem mobilnym i łatwym w obsłudze. Całość stanowi najwyższą klasę instrumentów optycznych za nieosiągalną do tej pory cenę!

Montaż paralaktyczny teleskopu zapewnia bardzo dobrą sztywność, szczególnie pożądaną przez doświadczonych obserwatorów i astro-fotografów. Posiada on stalowy statyw z nierdzewnymi nogami o regulowanej wysokości wraz półeczką na okulary, precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania oraz miejsce na opcjonalną lunetke biegunową i napęd w obu osiach wraz z pilotem, posiadającym prędkości 1x, 2x, 4x i 8x, zasilany jest napięciem stabilizowanym 6V lub bateriami z zestawowego pojemnika. Dodatkowo teleskop można wyposażyć w system pozycjonowania obiektów Go-To oraz lunetkę biegunową.

Wstępne dane:
- System optyczny: refraktor apochromatyczny
- Typ montażu: Paralaktyczny SVP 

Parametry optyczne:
- Średnica obiektywu: 80mm
- Ogniskowa: 600mm
- Światłosiła: 1:7,5
- Warstwy przeciwodblaskowe: MC
- Maksymalny zasięg: 12,3 mag
- Teoretyczna zdolność rozdzielcza: 1,75"

Wyposażenie:
- Szukacz: 6x30
- Okulary: Sirius Plössl 25mm i 10mm
- Wyciąg okularowy:Typu Crayford  2" z redukcją na  1,25"
- Nasadka kątowa: 90° / 2"
- Montaż: SkyView Pro na stalowym statywie
- Inne: dekiel, klucze montażowe
- Darmowe oprogramowanie Starry Night + film DVD! 

Wymiary i masy:
- Długość tuby optycznej z odrośnikiem: 597mm
- Średnica tuby optycznej: 110mm
- Masa całkowita: 17,6 kg
- Średnica pola manewrowego: 1,0 m

Uwaga!  Ten refraktor skupia dużą ilość światła. W przypadku  obserwacji Słońca  stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba  trwałej  utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty