Szukaj

Kategorie

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP2001EQ5 GoTo

Teleskop Sky-Watcher (Synta) BKP2001EQ5 GoTo

Umożliwia on m. in. prowadzenie zaawansowanych obserwacji planet i Księżyca ukazując ogromną ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on szczególnie polecany do obserwacji obiektów mgławicowych.


4 399,00zł brutto


Teleskop 200/1000 na EQ-5 jest jasnym teleskopem zwierciadlanym systemu Newtona z parabolicznym lustrem średnicy 200mm i ogniskowej 1000mm. Umożliwia on m. in. prowadzenie zaawansowanych obserwacji planet i Księżyca ukazując ogromną ilość szczegółów na powierzchniach tych obiektów. Ze względu na swoją konstrukcję jest on szczególnie polecany do obserwacji obiektów mgławicowych. Ze względu na montaż paralaktyczny jest to teleskop bardzo uniwersalny nadający się do dalszej rozbudowy. W odpowiednich warunkach obserwacyjnych powinien ukazać kilkaset mgławic, galaktyk i gromad gwiazdowych zawartych w katalogach Messiera, Caldwella i NGC oraz umożliwić ich uwiecznienie na fotografii. Wyposażony jest on w bezluzowy 2" wyciąg tupu Crayforda z redukcją na 1,25" w komplecie. Całość stanowi doskonałe rozwiązanie dla zaawansowanych obserwatorów nieba za bardzo przystępną cenę.


Montaż paralaktyczny teleskopu EQ5 jest już uznaną na rynku konstrukcją zapewniającą sztywność, niezbędną do prowadzenia obserwacji przy dużych powiększeniach oraz naukę astrofotografii. Posiada on sztywny, stalowy statyw o regulowanej wysokości wraz z półeczką na akcesoria, precyzyjny mechanizm mikroruchów do ręcznego sterowania oparty na ślimacznicach oraz miejsce na lunetkę biegunową i napęd w obu osiach wraz z pilotem co umożliwia nam uprawianie amatorskiej astrofotografii.

 

Parametry i wyposażenie:


- System optyczny: reflektor Newtona
- Typ montażu: paralaktyczny
- Średnica zwierciadła: 200mm
- Ogniskowa zwierciadła: 1000mm
- Światłosiła: 1:5
- Użyteczne powiększenia: 30 - 400x 
- Długość tuby optycznej: 1000mm
- Waga kompletnego teleskopu: 18 kg + przeciwwagi 10 kg
- Wyciąg Crayforda 2" z redukcją na 1,25"
- Szukacz optyczny: 8x50mm z krzyżem
- Okulary Superwideangle : 10, 25mm

Darmowa kolimacja!

Gwarancja 2 lata

Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca bez filtru obiektywowego stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów