Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Sky-Watcher MAK 127 OTAW Black Diamond

Tuba optyczna Sky-Watcher MAK 127 OTAW Black Diamond

Teleskop Skywatcher 127mm  jest połączeniem wysokiej klasy układu optycznego Maksutowa-Cassegraina o średnicy 127mm z 2" nasadką kątową, umożliwiającym prowadzenie zaawansowanych obserwacji wizualnych oraz nadającym się do astro-fotografii.


1 619,00zł brutto

SW-3004


Teleskop Skywatcher 127mm  jest połączeniem wysokiej klasy układu optycznego Maksutowa-Cassegraina o średnicy 127mm z 2" nasadką kątową, umożliwiającym prowadzenie zaawansowanych obserwacji wizualnych oraz nadającym się do astro-fotografii. Dokładność i estetyka wykończenia powodują, że teleskop posiada bardzo profesjonalny wygląd, który wyróżnia go od konkurencji. Sercem tego teleskopu jest wysokiej klasy, bezaberracyjna optyka Maksutowa-Cassegraina o średnicy czynnej 127mm i ogniskowej 1500mm, która dzięki swojej unikatowej konstrukcji dostarcza nam ostrego i kontrastowego obrazu koniecznego do obserwacje subtelnych detali atmosfer i powierzchni planetarnych w ich naturalnych barwach w całym polu widzenia teleskopu. Dodatkowe przesłony we wnętrzu tubusu oraz warstwy MC na menisku zwiększają jasność i kontrast uzyskiwanych obrazów. Kompaktowe, niewielkie rozmiary teleskopu powodują, że jest on instrumentem mobilnym, wysokosprawnym i zarazem, poręcznym, bardzo łatwym w obsłudze. To typowy wymiatacz balkonowy z wysokiej klasy planetarną optyką, idealny do zastosowania w miejscu obserwacji o małej przestrzeni manewrowej jakim jest zwykle balkon.

Dane techniczne :

- System optyczny : Maksutow-Cassegrain
- Apertura : 127mm
- Ogniskowa : 1500mm
- Światłosiła : 1/11,8
- Użyteczne powiększenia : 20 - 254x
- Zdolność rozdzielcza : 1,1"
- Szukacz optyczny: 6x30 w metalowej oprawie regulacyjnej
- Wyjście: w standardzie SCT na akcesoria 2" oraz 1,25"
- Okular : 28mm 2"
- Nasadka kątowa : lustrzana 90° 2"/2" z redukcją na 1,25"
- Półeczka na akcesoria, dekiel
- Dovetail : typ Vixena
- Waga tuby optycznej : 3,4 kg
- Wymiary tuby optycznej : 14x15x33 cm

- Gwarancja 2 lata

Uwaga! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku!!!).

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty