Szukaj

Kategorie

Filtr wąskopasmowy Baader O-III

Filtr wąskopasmowy Baader O-III

Filtr przeznaczony jest do wizualnych obserwacji obiektów mgławicowych. Spośród dostępnych na rynku filtrów O-III o najwęższym paśmie przenoszenia, opcjonalnie również nadaje się do wykonywania zdjęć za pomocą kamer CCD ze względu na niedościgniony kontrast.


319,00zł brutto


Nie będzie już chyba nic lepszego dla astronomów prowadzących wizualne obserwacje obiektów deep sky , ten filtr ma najlepsze osiągi ze wszystkich filtrów mgławicowych, zwłaszcza pod niebem bardzo zanieczyszczonym światłem.

Spośród dostępnych na rynku filtrów O-III o najwęższym paśmie przenoszenia, opcjonalnie również nadaje się do wykonywania zdjęć za pomocą kamer CCD ze względu na niedościgniony kontrast. Nie daje się zauważyć żadnego pogorszenia jakości obrazu nawet przy największych powiększeniach. Ma takie same ultra-twarde, ekstremalnie trwałe nanoszone próżniowo powłoki dielektryczne jak te stosowane w filtrze UHC-S.

Filtr Baader O-III skutecznie blokuje całe spektrum wizualne z wyjątkiem linii widmowej O-III, eliminując irytujące kolorowe otoczki wokół gwiazd, które często pojawiają się w filtrach O-III produkowanych za pomocą mniej zaawansowanych technologii powlekania.

Dane techniczne :

- Dostępne średnice opraw  1,25" ; 2"

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów