Szukaj

Kategorie

Tuba optyczna Sky-Watcher SK804A OTA

Tuba optyczna Sky-Watcher SK804A OTA

Tuba optyczna SK 804A  pozwala przede wszystkim na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz obiektów mgławicowych. Jakość optyki i parametry teleskopu umożliwiają studiowanie powierzchni planet i Księżyca, a także szczegółów gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk.


359,00zł brutto


Tuba optyczna SK 804A jest instrumentem zbudowanym na bazie refraktora achromatycznego o aperturze 80mm i ogniskowej 400mm . Jego konstrukcja optyczna pozwala przede wszystkim na obserwacje obiektów Układu Słonecznego oraz obiektów mgławicowych. Jakość optyki i parametry teleskopu umożliwiają studiowanie powierzchni planet i Księżyca, a także szczegółów gromad gwiazd oraz jaśniejszych mgławic i galaktyk. Stosunkowo niewielkie wymiary i waga teleskopu oraz łatwość montażu i użytkowania powodują, że jest to również mobilny teleskop nadający się do przewożenia w każdym samochodzie.

Dane techniczne :

- System optyczny: refraktor achromatyczny Fraunhofera
- Średnica obiektywu: 80mm
- Ogniskowa obiektywu: 400mm
- Światłosiła: 1:5
- Użyteczne powiększenia: 12 - 160x
- Zdolność rozdzielcza: 1,75"
- Wyciąg okularowy:  1,25" ze złączem T2
- Długość tuby optycznej: 450mm
- Szukacz: 6x30 na brackecie
- Dekiel, piggyback
- Waga: 1,5 kg

- Gwarancja 2 lata

Uwaga ! Ten teleskop skupia dużą ilość światła. W przypadku obserwacji Słońca stanowi bezpośrednie zagrożenie dla wzroku obserwatora (groźba trwałej utraty wzroku !!!) .

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Tylko zarejestrowany użytkownik może opublikować nowy komentarz.

Koszyk  

jest pusty

Nowe produkty

Aktualnie brak nowych produktów